Seksisuhde, mutta pelkään miehen ihastuneen minuun
Miehen käytös on muuttunut viimeisen muutaman viikon sisällä niin paljon. Hän tulee nykyään töissä vähän turhankin lähelle, vihjailee jatkuvasti ja laittaa viestiä milloin mistäkin. Saattaa myös viikonloppuna soitella vaan kysyäkseen kuulumisia, vaikkei ole mitään mahdollisuutta nähdä.
Alunperin ollaan sovittu, että kyseessä on pelkkä seksisuhde. Mies on varattu, eikä minulla ole kiinnostusta tai aikaa mihinkään suurempaan. Sängyssä kemiat natsaavat hyvin, mutta muuten ei. Huomio tuntuu mukavalta, mutta en osaa ajatella häntä potentiaalisena kumppanina.
Pelkästä seksistä en ole kokenut huonoa omatuntoa, kun en tiedä miehen vaimosta (lapsista?) mitään, en ole kysellyt. Mutta nyt kun tulee toisenkinlaista huomiota, on alkanut pelottamaan. En halua olla perheenrikkoja, enkä toinen nainen sanan varsinaisessa merkityksessä. Enkä halua, että ihmiset työpaikalla saavat tietää.
Olen myös kysynyt, että onko tässä jo jotain tunteita pelissä, mutta mies kieltää kaiken. Kannattaako koko juttu lopettaa vai voiko mies vielä rauhoittua tuosta? Tuskinpa yhdestäkään näin alkaneesta seksisuhteesta koskaan mitään vakavempaa voi tullakkaan.
Kommentit (10)
Ei heru sympatiaa pettäjille. Ymmärrän niitä naisia, jotka ei tiedä miehen perheestä, mutta en niitä, jotka jatkavat vaikka tietävät.
Mieti itsesi vaimon asemaan, miltä tuntuisi? Olet nyt jo perheenrikkoja ja toinen nainen, sanan varsinaisessa merkityksessä.
jos et lopeta nyt, suhde paljastuu. Se saattaa paljastua vaikka lopettaisitkin. Parempi kuitenkin lopettaa heti ja kestää mahdolliset seuraukset.
Mitäköhän syvyyttä voi seksisuhteeseen kaivata?
Meillä ei ole ollut mitään ns. kiinnijäämisen riskiä, kun ollaan vain nähty nopeasti töiden jälkeen. Eikä pidetty muuten yhteyttä. Joskus on pitänyt työasioisssa soitella, mutta ei olla sovittu tapaamisista puhelimessa (siis näissä muissa merkeissä.)
Aikaisemmin tämä juttu on mennyt hyvin näin, mutta miehen käytös on muuttunut täysin tässä muutaman viikon aikana. Eikä kuulemma ole mitään syytä...
Kotona alkanut mennä todella huonosti. Miettii muuttamista sun luokse. Ensin toki täytyy suhdetta hieman syventää. Laskelmoiva äijä.
[quote author="Vierailija" time="29.10.2014 klo 18:55"]
Mitäköhän syvyyttä voi seksisuhteeseen kaivata?
Meillä ei ole ollut mitään ns. kiinnijäämisen riskiä, kun ollaan vain nähty nopeasti töiden jälkeen. Eikä pidetty muuten yhteyttä. Joskus on pitänyt työasioisssa soitella, mutta ei olla sovittu tapaamisista puhelimessa (siis näissä muissa merkeissä.)
Aikaisemmin tämä juttu on mennyt hyvin näin, mutta miehen käytös on muuttunut täysin tässä muutaman viikon aikana. Eikä kuulemma ole mitään syytä...
[/quote]
Oletko kuullut miehistä, jotka haluavat naisesta vain seksiä, mutta käyttäytyvät kuin olisivat parisuhteessa? Haluavat ihailua ja naisen ihastumaan itseensä. Seksiä ja ehkä romantiikkaakin.
No, ihastumisen pelkoa tässä ei ole. Ollaan tunnettu todella pitkään ja tämä seksisuhdekuviokin on ollut jo melkein vuoden olemassa.
Ei kai kuitenkaan ole mun asia kysyä, miten kotona menee? Mies ei ikinä mainitse vaimoaan missään, joten en ole koskaan ollut aiheesta kovin kiinnostunut. Mutta ihastumisen kieltää kyllä hanakasti. Sanoo vaan, että mukava jutellakkin joskus. En vain ymmärrä tavoitetta tälle..?
Itselläni oli 4 vuotta sitten seksisuhde työkaveriini, nykyään hän on avopuolisoni.
mies paneskelee 100 muutakin naista, unohti vaan että kelle sai laittaa tekstaria ja kelle ei
Kuulostaa melko kälyiseltä suhteelta!
Miten et muka oo perheenrikkoja jos sulla on suhde perheelliseen mieheen!?!?! Lopeta se suhde ja tee vaimolle palvelus ja kerro sille. Ja vaihda työpaikkaa etkä uudessa sitten ala naida työkavereita. Siis miks ihmiset sotkee duunipaikkojakin tälläsiin juttuihin?!! Urpot.
Mies ehkä haluaa seksisuhteeseen syvyyttä. Ei muuta.
Et halua olla perheenrikkoja, mutta harrastat seksiä varatun kanssa? Tajuatko, että jo se voi rikkoa perheen. Mutta ehkä saat tuosta jotakin egoboostia, vaikka todellisuudessa et vain saa parempaa.