Lue keskustelun säännöt.
Mikä on farkkujenne tuumakoko?
Kommentit (42)
Muistan kouluajoilta, kun eräs tyttö kertoi hirveänä uutispommina, että eräällä suositulla tytöllä oli siis tajuuttekste 32 levisten vyötärö! Sama koko oli itsellänikin ja olin kyllä ainakin painoindeksin mukaan normaalipainoinen.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vyötärö 30-32 riippuu mallista. Pituus 34-36 riippuen mallista
Sisältö jatkuu mainoksen alla
[quote author="Vierailija" time="15.10.2014 klo 17:37"]26/32
[/quote]
... nam. Kerro lisää
T. Mies
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
28 täälläkin ja pakko pysyä! Joskus oli 32, huh!
Näihin ilmeisesti vastaa aina lähinnä hoikat/normaalipainoiset. Tai provoilijat.
[quote author="Vierailija" time="15.10.2014 klo 18:47"]Siis mitä ihmettä! Olen aika hoikka 49kg/168cm ja mulla farkkujen koko 28/32. Miten joku voi käyttää 24?
[/quote]
Koska mulla ei ole lantiota nimeksikään. Vartalo kuin teinipojalla, hoikka mutta edestä päin aika tasapaksu. Peppukin on aika pieni, joten helposti menen noihin pikkufarkkuihin. Ja kyllä, ottaisin mielelläni vähän lantiota ja synnytyksen jälkeen hetken lantiolta kiristikin farkut ja hihkuin jo ilosta - vaan ei. Teinipoikamaisuus palasi.. :D