Kaipaatko koskaan aikaa jolloin asuit yksin ja kävit baareissa?
Kommentit (11)
Palasin juuri siihen aikaan. Olihan ne rauhalliset koti-illat ukon kanssa ihan kivoja, mutta aika lattanaa se elämä kuitenkin oli.
Kaipaan! :> Välillä tosi paljon. Mut sillon ku juoksin baareissa ja asuin yksin nii kaipasin poikaystävää. :>
Kaipaan aikaa kun sain viettää sekä koti-iltoja että baari-iltoja rakastamani miehen kanssa. Nyt taas sinkkuna baareissa iskee ikävä ja tajuaa miten onnellinen joskus oli :(
En lainkaan kaipaa, vaikka lapsetonta ja siten varsin vapata elämää vietänkin. En jaksa kulkea baareissa, en ole kulkenut enää kymmeneen vuoteen.
Yksin asumista kaipaan joskus harvoin, mutta baareista ja ravintoloista sain aikoinani sellaisen ähkyn, että en ole 20 vuoteen niihin halunnut. Olen tyytyväinen tähän ja menneeseen en kaipaa.
Kaipaan yksin asumista, mutta en baareja. Niissä en käynyt silloinkaan, kun asuin yksin. En viihdy baareissa.
Kyllä, ja sen takia en asukaan kenenkään kanssa ja käyn baareissa.
Juu, mutta tiedostan myös, että kyllästyisin siihen pian ja sitten kaipaisin taas tätä yhteiseloa äijän kanssa.