Monelleko miehelle sinulla on lapsia ja kuinka olet päätynyt tähän tilanteeseen?
Kommentit (35)
Mihin tilanteeseen? Yhdelle on ja ihan seksim tuloksena.
Yhdelle ja olemalla yhdynnässä hänen kanssaan.
Yhdelle miehelle on lapset tehty, lisää olisin halunnut myöhemmin, mutta EN ensimmäisten lasten kustannuksella. Eli en siis kannata uusperheitä.
Kahdelle..
Esikoisen Isä (teinirakkaus ja yhdessä sen kanssa 14 vuotta) jätti meidät kun lapsi oli alle vuoden vanha (toisen naisen takia)
Kuopus syntyi 7 vuotta esikoisen jälkeen ja olin ollut nykyisen mieheni kanssa 5 vuotta ennenkun ruvettiin yhteistä lasta tekemään.
Yhdelle miehelle kaksi lasta, tosin biologisesti heillä on eri isät. Lahjoitetuilla siittiöillä tähän tilanteeseen on päädytty.
Kahdelle, ensimmäinen mies muuttui väkivaltaiseksi juopoksi ja jätin hänet kun vauva oli 5 kk.
[quote author="Vierailija" time="12.08.2014 klo 13:52"]
Yhdelle ja olemalla yhdynnässä hänen kanssaan.
[/quote]
Sama täällä. Lapsia 3.
Yhdelle ja yhdynnän voimin.erittäin tietoinen valinta.
Yhdelle miehelle kolme lasta.
Päädyin tilanteeseeni menemällä naimisiin ja antamalla torttua.
Minulla ei ole lapsia yhdellekään miehelle. Olen päätynyt tähän tilanteeseen päätettyäni, että en halua lapsia.
Kahdelle miehelle on. Ensimmäisen isä on ex-aviomieheni, joka eräs päivä kotiin tullessaan totesi, että tää oli muuten tässä, hän muuttaa pois. Asiasta teki erityisen vittumaisen se, että olin juuri saanut keskenmenon ja hän päätti häipyä juuri kun olin 40 asteen influenssakuumeessa. Onneksi isäni toi ruokaa minulle ja tyttärellemme. Ei lapseni isillä paljoa kiinnostanut kuinka me pärjäillään.
Toisen lapseni isä on nykyinen avomieheni, tapasin hänet eron jälkeen ja kohtalaisen pian vauva ilmoitti tulostaan. Ihana uusioperhe meillä on :)
Yhdelle miehelle kolme lasta. Lapsettomuushoitoihin tietoisesti hakeutumalla. En tekisi useamman miehen kanssa, olen kai aika konservatiivinen mutta ydinperhe on mun arvo.
Joku systemaattisesti peukuttaa kaikki he joilla on lapsia useammalle kuin yhdelle. Vastaan silti, koska itse ne häpeä tilannetta yhtään :)
Kahdelle. Esikoinen tuli nuoruuden suhteeseen, jossa ehkäisy petti ja pidin elämäni onnekkaamman vahingon, nykyään jo aikuisen poikani. Kuopus on 10v. t. äärimmäisen siunattu äiti
Eka avioliitto 13v ja 3 lasta, toinen avioliitto 18v ja 1 lapsi lisää.
Onnellinen suurperheen äiti:)
Kolmelle ja viisi.
Olen lähtenyt parisuhteesta, kun milloin mies ollut väkivaltainen , itsekäs "psykopaatti" tai saamaton tohveli mielestäni. Lapset on toki saaneet jäädä isilleen. Viimeisimmälle edellisenkin suhteen hedelmät. Nykyisin jälleen sinkku ("bling...bling...räps..räps.")
No miten niitä nyt tehdään. Antamalla paljaaltaan. Toki välillä kiinnostui tietää, että joko tärppäsi ja siihen tarkoitukseen on hyviä nuo raskaustestit. Tietää ajoissa alkaa suunnittelemaan omaa tulevaisuuttaan kun tietää tilanteensa.
Mullakin on viisi lasta, kolmelle eri miehelle. Esikoiseni sain parikymppisenä teinirakkauteni kanssa, oltiin 5,6 v yhdessä. Kun tulin raskaaksi, jäi mies työttömäksi, alkoi juoda ja lyödä ja jäi kiinni pettämisestäkin. Ero tuli kin lapsi oli 11kk. Seuraavan kanssa olin 14v ja saimme 3lasta. Mies oli myös alkkis ja hakkaaja, lisäksi narsisti, joka piti mua ihan vankinaan, eri oli vaikea, yritin karkuun monta kertaa ja lopulta onneksi pääsin. Vieläpä lopulta löysin ihanan, kunnollisen miehen, jonka kanssa nyt tuo 5.lapseni. Nyt vihdoin elämä mallillaan.
Yhdelle miehelle yksi lapsi. Hedelmöityshoitojen tulos. Olen tietoisesti valinnut niin, että ensin opinnot, työ, mies, omakotitalo ja sitten lapset. En edes tiennyt, että minulla on munasoluongelma, joka ei olisi sallinut lastentuloa nuorempanakaan. Sinne meni satoja euroja köyhän opiskelijan varoista, kun käytin e-pillereitä.
Minulla on yhdelle naiselle yksi lapsi. Erottu jo 7-vuotta sitten, ja lapsi siis asuu kanssani.
Yhdelle miehelle, hänen kanssaan olen ainakin toistaiseksi naimisissa. Katsotaan sitä tilannetta sitten uudestaan kun lapset ovat vähän isompia.
Näin pääsi käymään kun biologinen kello tuli vastaan. Olin siis kyllä aikanaan aidosti rakastunut mieheeni, mutta jos olisin ollut nuorempi eikä lasten tekemisellä olisi ollut niin kiire, olisin muutaman vuoden lapsettoman yhdessäolon ja rakastumisen huuman jälkeen todennäköisesti kyllä eronnut. Nyt ei oikein enää raaski kun isä on niin tärkeä lapsilleen, ja päinvastoin.
0. Ruma naama.