Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

lisälyöntejä

Vierailija
28.08.2014 |

Mulla on ollu aiemminki harvakseltaan lisälyöntejä. Ne on tutkittu, ekg jossa niitä ei nauhalle saatu ja sydämen ultra, jossa kaikki rakenteet normaaleja. Tuolloin kardiologi sanoi, ettei syytä lisätutkimuksille, vaan normaaleja ovat. Nyt oon ihan jäätävässä flunssassa, poskionteloissa tulehdus johon lääkekuuri ja duactia. Tänään pitkän ajan jälkeen ilmaantuivat taas lisälyönnit. Aiheuttaako flunssa niitä vai tuo duact? Onko tarvetta olla huolissaan?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voipi johtua duactista, mulle lääkäri ei suostunut poskiontelotulehduksen oireita helpottamaan määräämään, kun on rytmihäiriötaipumusta. 

Vierailija
2/4 |
28.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Okei, eli voi olla viisain jättää duactit syömättä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Duact todennäköisimmin. Se sisältää pseudoefedriiniä, joka sykittää sydäntä.

Vierailija
4/4 |
28.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="28.08.2014 klo 21:36"]Duact todennäköisimmin. Se sisältää pseudoefedriiniä, joka sykittää sydäntä.
[/quote]

jees, kiitos kovasti tiedoistanne!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kahdeksan