lisälyöntejä
Mulla on ollu aiemminki harvakseltaan lisälyöntejä. Ne on tutkittu, ekg jossa niitä ei nauhalle saatu ja sydämen ultra, jossa kaikki rakenteet normaaleja. Tuolloin kardiologi sanoi, ettei syytä lisätutkimuksille, vaan normaaleja ovat. Nyt oon ihan jäätävässä flunssassa, poskionteloissa tulehdus johon lääkekuuri ja duactia. Tänään pitkän ajan jälkeen ilmaantuivat taas lisälyönnit. Aiheuttaako flunssa niitä vai tuo duact? Onko tarvetta olla huolissaan?
Kommentit (4)
Okei, eli voi olla viisain jättää duactit syömättä?
Duact todennäköisimmin. Se sisältää pseudoefedriiniä, joka sykittää sydäntä.
[quote author="Vierailija" time="28.08.2014 klo 21:36"]Duact todennäköisimmin. Se sisältää pseudoefedriiniä, joka sykittää sydäntä.
[/quote]
jees, kiitos kovasti tiedoistanne!
Voipi johtua duactista, mulle lääkäri ei suostunut poskiontelotulehduksen oireita helpottamaan määräämään, kun on rytmihäiriötaipumusta.