mies anelee seksiä
Joka päivä kun tulen töistä mies tulee kinumaan seksiä hän jopa soitti minulle joskus kun olin kaupassa ja hän huusi minulle että milloin tuut haluan seksiä! :( mitä tehdä???
Kommentit (14)
vaihda toiseen mieheen, mieluiten sellaiseen, joka ei halua harrastaa seksiä kanssasi.
Onko se ongelma siis se, että mies haluaa?
Vai se, että sinä et osaa nauttia tai halua antaa?
Kun antaa, niin saa samalla itsekkin.
t. mies 43v
Annat VAIN, jos itse haluat.
Jokainen on vastuussa omista orgasmeistaan. Kai miehelläsi terveet kädet on?
[quote author="Vierailija" time="10.08.2014 klo 02:11"]
Annat VAIN, jos itse haluat.
Jokainen on vastuussa omista orgasmeistaan. Kai miehelläsi terveet kädet on?
[/quote]
Komppi tälle! Eihän ap sanonut,ettei halua seksiä tai että ei nauti siitä,ainoastaan että mies kinuaa sitä jatkuvasti. Itseäni on alkanut ahdistaa viime aikoina sama asia. Kyllä,seksi on ihanaa kun on otollisella tuulella ja harrastaa sitä vapaaehtoisesti.Jos seksi on miehen väsytystaktiikan tulos ja naisen rooli on olla jonkinlainen kassientyhjennysastia,seksi ei ole ihanaa.
T: Aina ei vain haluta samaan aikaan
Anna mojova potku munille ja sano , että shiinä sinulle seksiä.
[quote author="Vierailija" time="10.08.2014 klo 02:09"]Onko se ongelma siis se, että mies haluaa?
Vai se, että sinä et osaa nauttia tai halua antaa?
[/quote] nautin kyllä seksistä joskus mutta en ihan koko ajan
[quote author="Vierailija" time="11.08.2014 klo 02:29"][quote author="Vierailija" time="10.08.2014 klo 02:09"]Onko se ongelma siis se, että mies haluaa?
Vai se, että sinä et osaa nauttia tai halua antaa?
[/quote] nautin kyllä seksistä joskus mutta en ihan koko ajan
[/quote]
Mulle olisit oiva vaimo. Olen samanlainen mies.
Älä aina anna, ota välillä suihin.
Minua hermostuttaa tämä "antaa" -ajattelu. En halua "antaa" miehelle - haluan rakastella miehen kanssa. Seksiä vonkaava mies, vaikka olisikin ihan ok mies, on rasittava juttu. Jos mies haluaa seksiä kassientyhjennysmielessä, siinä ei ole mitään pahaa, mutta - mitä se minulle kuuluu? Jos mies haluaa seksiä minun kanssani, se onkin ihan tonen asia. Ikävä kyllä siitä ei ollenkaan aina ole kyse.
Mikä ihme naisia vaivaa?? "Jokainen on vastuussa omista orgasmeistaan. Kai miehella on terveet kädet"
Eikö parisuhteessa ollessa olisi ihan kunnia-asia hoitaa puoliso niin ettei tarvitse käsiä käyttää? Ihan vaikka koska on kiva nähdä kun puoliso nauttii? Eikö? Sitten varmaan on jotain pahasti vialla.
Ja ihan käsittämättömän moni nainen valittaa siitä että mies kinuaa seksiä. Kuinka kauheaa voi olla kun saa tuntea itsensä halutuksi?
Ja joku siellä jo alkaa kirjoittamaan että kyllähän mä antaisin jos mies hoitaisi mullekin orgasmin. Mitä ihmettä? Eikö jokainen olekaan vastuussa omasta orgasmistaan?
Jos joskus vaikka antaisit sitä sille? Etkö sitten itse nauti seksistä?
Mun mielestä on kamalaa täällä vallitseva käsitys, jonka mukaan mies vinkuu ja vonkuu ja nainen sitten välillä pitkin hampain antaa. En ikinä olisi sellaisessa suhteessa, missä seksi olisi mulle velvollisuus ja epämiellyttävää pakkopullaa - kyllä se sit on jo kumppanista kiiinni!