Onko Litmanen hyvä kommentaattori?
Kertokaa te jotka jalkapallosta jotain tiedätte.
Kommentit (19)
On. Mielikuvani Litmasesta muuttui jo edelliskerralla, kun hän oli kommentaattorina. Tykkään.
Litmanen on ihana. Älykäs, huumorintajuinen, analyyttinen.
Not to mention gorgeous <3
Raivostuttava. Turhan puolueellinen, esim. Saksa-Ranska-pelissä vittuili kaikille, jotka ovat joskus pelanneet Bayern Münchenissä. Käsittämättömiä, turhia sivuhuomioita ja outoa huumoria. Huippufutari kommentaattorina luulisi tuovan ammattitaitoisempaa näkökulmaa selostukseen. Minunkin mielikuvani Litmasesta muuttui, mutta huonompaan suuntaan.
Idea kai onkin että toinen on varsinainen selostaja ja Litmaselta tulee sitten näitä pelityyleihin ym liittyviä kommentteja. Jalkapallo on sen verran hidastempoista välillä että ihan kiva kun vanha ammattilainen höpisemässä muisteloitaan väliin :) odotan kyllä paljon illan peliä, Suominen on ihan ässä tossa hommassa vaikka on nämä muutkin olleet ihan jees.
Tuo selostaja kuka lieneekään, on aivan ihana. Eilenkin ihan liikutuin kuinka innoissaan toinen oli :D
Tykkään kovasti Litmasesta, hän on asiantunteva, sanoo suoraan mielipiteensä, ja hänellä on mahtavia kuivan huumorin heittoja.
Litmanen ei pysty sanomaan yhtään ainoaa lausetta ilman änkytystä ja takertelua. Todella rasittavaa kuunnella Litmasen kommentteja.
[quote author="Vierailija" time="09.07.2014 klo 23:01"]Litmanen ei pysty sanomaan yhtään ainoaa lausetta ilman änkytystä ja takertelua. Todella rasittavaa kuunnella Litmasen kommentteja.
[/quote]
Ihmettelen kanssa kun joka lause alkaa ööö äää. Onko toi opeteltu tapa vai onko sillä puhevika,?
Ihmeellistä miten Litmanen ei tiedä jalkapallon sääntöjä. Aivan omia tulkintoja kertoilee. Jos on epävarma, ei kannata ladella omia ajatuksia totuuksina.
[quote author="Vierailija" time="05.07.2014 klo 20:37"]Litmanen on ihana. Älykäs, huumorintajuinen, analyyttinen.
Not to mention gorgeous <3
[/quote]
Lenkkeilee täällä päin. :)
Lievä änkytys, hidastelee sanoissaan, ärrä-vika.
Loistava huumorintaju, tykkään erittäin paljon! :)
Lisäksi myös asiantunteva, tyylikäs, kielitaitoinen, fiksu, Kuningas.
Äää nynyt ööö papallololo o on ääæ öö mamaalis sssa
Joo, hyvä kommentaattori, jos jaksaa kuunnella tota ämää,mää,mää änkytystä.
Hyviä kommentteja ehkä mutta artikuloinnissa olisi parannettavaa paljon.
Äämmää äämmäämää...aarghhh!! Tuo käy niin pahasti korvaan, etten vaan kestä. Vähän harmittaa kun haluaisin tykätä, mutten tuon takia pysty.
Ihan "ok". Asiantunteva, mutta huumori suhteellisen kuivaa!