Onko sulla mielipide asiasta, josta et mitään tiedä?
Siis kerrot mielipiteen, mutta et kuitenkaan itse asiasta mitään tiedä?
Tai oikeestaan luulet tietäväsi.
Kommentit (7)
[quote author="Vierailija" time="27.06.2014 klo 03:49"]
Jalkapallo on perseestä
[/quote]
Kuten myös formulat ja muut kilpa-autoilut. Turhaa ilmansaastutusta, eikä edes kilpailijat saa liikuntaa ja hengenvaarallistakin se on.
Mulla on mielipide kaikesta. Jos ei muuta, niin sitten ainakin se, ettei voi vähempää kiinnostaa.
Vähän ohiksena: Mun sukulaiset kyselee multa verotusasioista paljon, sillä perusteella, että olen ollut verotoimistossa töissä. Joo, olin nuorena postitusosastolla työllistämistuella vuosituhannen vaihteessa puoli vuotta.
Mun anopilla on. Tai oikeastaan sillä on aina vaan sama mielipide ku mun apella, riippumatta siitä ymmärtääkö asiasta yhtään mitään.
yleensä kummatkin on ihan väärässä.
Ihan esimerkkinä tälläkin palstalla olevista ruokakeskusteluista. Taikasana:karppaus. Johan kaikilla on mielipiteitä suuntaan jos toiseen. Suurimmalla osalla ei hajuakaan aiheesta. Nää ketjut on kyllä viihdettä parhaimmillaan. :):)
Uskovaiset AV:n sukupuolineutraalia avioliittoa käsittelevissä keskusteluissa todistivat, etteivät olleet lukeneet lakia tai ymmärtäneet sitä.
Turha edes kysyä tätä av:llä. Jos ketjussa ei ole puoleenpäivään mennessä 50 sivua, niin tämän palstan kirjoittelijat voidaan kollektiivisesti julistaa Suomen tekopyhimmiksi ja itsekritiikittömimmiksi henkilöiksi.