Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tradenomi 2014 pääsykoe

Vierailija
30.06.2014 |

Mikä oli maksimi pistemäärä minkä kokeesta pystyi saamaan? Puhun nuorten hausta. Millä pistemäärillä pääsitte sisään ja mikä oli alin millä on päästy opiskelemaan?

Julkaistaankohan niitä oikeita vastauksia joskus jossain, en ole ainakaan vielä löytänyt. Jäi muutama matikantehtävä kaivertamaan.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vastauksia ei tulla julkaisemaan.

Vierailija
2/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö? Onko siihen joku järjellinen syy? Vai tiedetäänkö syytä että miksi ei?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syytä en tiedä mutta eihän tietääkseni ole koskaan aiemminkaan julkaistu

Vierailija
4/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pistemäärät vaihtelevat  vuosittain ja kouluittain. Riippuu ihan hakijoiden määrästä, että miten huonoilla pisteillä vielä opiskelemaan pääsee.

Vierailija
5/5 |
30.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap pääsi sisään pisteillä 64,50. Ja kun en muista mikä se max määrä pisteitä oli (sehän mainittiin siinä kokeessa paljon saa mistäkin pisteitä) Nuin en osaa arvioida yhtään että menikö mulla hyvin vai ei.. No siis tokihan meni kun pääsin. Alhaisimmat pisteet oli 61,83 (miten semmosii ees voi olla) Että siihen nähden en oo parhaimmasta päästä ollut... Yllätys sinäänsä koska en lukenut enkuntekstiä ja ihan TÄYSIN arviolta kirjoitin kirjoitelman. Mua hävetti sitä kirjoittaessa, mutta kai siinä jotain oli oikein..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kuusi