Jos nainen on hyvin nuori, miehiä kiinnostaa vain ulkonäkö.
Tämä koskee niin saman ikäisiä kuin vanhempiakin miehiä. Ei kukaan mies nuoren naisen pään sisällöstä piittaa.
Kommentit (4)
Siitä ne juuri piittaakin. Mitä pienempi pää sen parempi. Koskee sekä ylä- että alapäätä.
Tiedä tuosta ajatteliko isäni muuta kuin äitini ulkonäköä mutta vakavissaan hän oli kun alkoi äitiäni riiustamaan, vaimoa ja äitiä lapsille halusi. Eläkeläispariskunta ja onnellisia yhä, yhdessä tekevät päätökset isommissa asioissa ja harrastuksia on yhdessä ja erikseen. Kunnioittavat toisiaan, 14 vuotta ikäeroa.
Ei kaikki sitä loton täysosumaa saa mutta aika usein joku kuitenkin :)
Mutta erään selventävän piirroksen mukaan eipä naisiakaan kiinnosta se miesten pään sisältö, ei mitään muistikuvaa missä tuo piirros oli että voisin linkin suoraan laittaa mutta sisältö oli jotakuinkin:
N15: söpö poikaystävä "poikabändimäinen"
N20: lihaksikas komea poikaystävä "poikakalenterityyppiä"
N30/N40: avoauto, paljon rahaa (en muista kummin päin olivat)
M15: tissit
M20: tissit
M30: tissit
M40: tissit
Yritän kovasti pitää kiinni uskomuksesta että ihmiset voivat ihan oikeasti rakastua ja olla onnellisia loppuelämänsä yhden ihmisen kanssa.
Ja vanhemmissa naisissaei edes ulkonäkö.
Mites sokeat miehet?