Annoin miehelle pakit hänen hampaidensa vuoksi
Kommentit (24)
Hän oli muutoin sangen komea, ei ollut pitkiä hiuksia, mutta ne hampaat saivat mut liki pyörtymään. ap
En voisi suukotella miestä jonka hampaat saisi minut voimaan pahoin.
Tää on joku alkukantanen geenijuttu. Katson myös ulkoisen olemuksen jälkeen hampaita..
Siihen asti kaikki meni ihan hyvin, oikein miellyttävä ja mukava tyyppi, mutta kun hän hymyili, niin meinasi lähteä taju. Ne oli ihan vinksinvonksin. Ei voi kuin ihmetellä miksei ole oiotuttanut. ap
Heppu hammaslääkäriin. Mikäli keltaiset niin valkaisu, mikäki hampaita pois ja nekin ristiin rastiin niin tekarit vaan.
............................ mistä tälläsiä ihmisiä tulee
Olet tyypillinen suomalainen nainen. "Onneksi" itselläni on arpi naamassa, niin pakit tulee vielä äkäisemmin. Tietääpähän heti, että tuo nainen ei ollut minua varten.
Ei arpi ole niin paha kuin huonot hampaat.
Se vähän syystä.
Jos hampaat olivat ihan mädät ja sohjona ja hengitys löyhkäsi kuin komodonvaraanilla, et ollut pikkumainen.
Jos annoit pakit siksi, että hampaat oli kyllä hoidetut, mutta hammasluu ehkä kellertävää, tai sitten etuhampaitten välissä oli rako, tai jotkut hampaat eivät olleet täysin suorassa, niin sitten olit.
Minulla on huonot hampaat kun pessyt niitä koskaan lapsena. Myöhemmin yritin pitää huolen, ettei mene pahemmaksi. En tykkää pussailusta, puhun ohi kasvojen jos mahdollista. Ymmärrän kyllä aloittajaa, mielestäni teit oikein.
Arpi ei todellakaan olisi ongelma, huonot hampaat kylläkin. Pitäisi sen kumppanin kanssa pystyä vaihtaan sylkeäkin (siis suudella) Jokainen jolla on hampaiden kanssa ongelmia pystyy niille tekeen jotain, se vain maksaa hieman.
[quote author="Vierailija" time="07.06.2014 klo 19:40"]
Ei arpi ole niin paha kuin huonot hampaat.
[/quote]
Pyh. "Huonot hampaat" ei tarkoita sitä, että hampaat ei ole suorassa siellä suussa. Se tarkoittaa, että suussa on hammasmätää, ientulehdusta ja hampaat ovat huonossa kunnossa.
Itse huomasin eilen baareillessani, että muuten komealla baarityöntekijällä oli vain KAKSI keltaista etuhammasta yläleuassa. Yök, millä lie syövyttänyt muut hampaat pois. Sitten onneksi huomasin, että miehellä oli sormus nimettömässä.
Vuosia myöhemmin tuosta pakkien antamisesta sattumalta huomasin hääkuvan lehdessä, hän ei hymyillyt siinä suu auki eli ei nähtävästi vieläkään laitatuttanut hampaitaan kuntoon. Sentään joku sietää kuitenkin. ap
Et.