Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Älä luota if-vakuutuksen vetti" palveluun" vaan kiikuta tositteet toimistoon. Netissä voi jäädä rahat saamatta

Vierailija
06.02.2006 |

Paska netti" palvelu" ja uskomattoman tyly " asiakaspalvelu" puhelimessa. Syytävät kaiken työn asiakkaille ja rokottavat vielä näppäilyvirheistä. Ei kannata ottaa omalle vastuulleen mitään noita näpyttelyhommia! Hävisin 600 euroa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joka käynnistä oma A4-kaavake, johon samat asiat miljoonaan kertaan...

Vierailija
2/4 |
06.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ifillä ei saa ja lähettelevät päätöspapereitakin kenelle sattuu. Lisäksi eivät vastaa kysymyksiin, joita heille esitetään. Paska vakuutusyhtiö, mutta en voi vaihtaakaan, kun kukaan ei enää myönnä minulle sairauskuluvakuutusta, kun olen sairastellut niin paljon. :(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

että minä yritin viedä tositteet toimistoon, mutta sieltä minut työnnettiin puhelimeen ja käskettiin seuraavalla kerralla hoitaa asiat netissä.

Vierailija
4/4 |
06.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

MEillä kaikki mahdolliset vakuutukset on jo siirretty tapoilaan, mutta oma ja esikoisen sairaskuluvakuutukset on vielä (ja ikuisesti....valitettavasti) ifissä. Tietääkö joku, voiko todella sälyttää kaiken vastuun tällätavoin asiakkaalle? Onko todellakin niin, että jos tyhmyyksissään on suostunut tekemään ilmoituksensa netissä, niin kaikki vastuu esim. näppäilyvirheistä on kokonaisuudessaan asiakkaalla eikä yhtiöllä ole velvollisuutta tarkistaa mitään tietoja? Eikä korjata niitä jälkikäteen. Itse myönnän toki tehneeni virheen, mutta tästä viisastuneena siirrän kyllä tastä lähtein kaiken dokumentoinnin ja kirjaamisen ko. yhtiölle.



Ja kehotan kaikkia vakavasti harkitsemaan samaa. Paitsi, jos on aina ihan varmasti virheetön ihminen...





/ap ja nyt jopa pa...