Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kertokaa miten joku voi olla näin TYHMÄ?

Vierailija
28.03.2014 |

Ulkomaalaisen miehen höynäyttämäksi joutuneen naisen epäillään kavaltaneen 60 000 euroa työpaikaltaan, kertoo poliisi.

Tapahtumat alkoivat lähes vuosi sitten, kun eteläsavolainen nainen tapasi ulkomaalaisen miehen keskustelufoorumilla. Pian mies kertoi 
rakastuneensa naiseen, haluavansa muuttaa Suomeen ja lähettävänsä rahojaan Suomeen. Rahaa piti tulla miljoonia euroja.

Ongelmia kuitenkin ilmeni, kun yhdeksän kilon rahalähetyksen kerrottiin juuttuneen ensin Lontoon ja sen jälkeen Suomen tulliin. Todellisuudessa mitään rahoja ei poliisin mukaan ollut tulossa.

Nainen houkuteltiin lähettämään rahansiirtoyritys Western Unionin kautta ulkomaille yli 60 000 euroa väitettyjä tullimaksuja kesällä 2013. Naisen epäillään kavaltaneen rahat työpaikaltaan.

Rahojen poliisi epäilee päätyneen Afrikkaan.
 

STT

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomalaiset on todella sinisilmäisiä ja naiset vielä erityisesti, ovat ihan kuuluisia tyhmyydestä ja siksi noi vaaniikin juuri suomalaisia naisia. Varmaan kiva olo kun meni työpaikka ja rahat eikä saanut edes kullia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla