Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Blogeja Australiasta.

Vierailija
16.03.2014 |

Löysin uuden blogin (http://www.rantapallo.fi/nelle/) juuri äsken ja olis kiva löytää muita blogeja australian suomalaisista! Yksi oli ainakin pitkään seurustellut australialaisen kaivosmiehen kanssa, mutta oon hävittänyt blogin!!

Linkkejä siis tulemaan :-)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisää näitä! Luin joskus yhden tytön blogia, mutta ulkoasu oli tosi sekava vaikka tyttö ja poikaystävänsä ovat näyttävä pari ja mielenkiintoinen seurata! Muistaakseni poika oli aussi ja blogissa oli musta pohja ja sekava kirjava teksti. 

Vierailija
2/3 |
16.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

harmi että on noin alussa tuo ensimmäisenä mainittu blogi! vaikuttaa mielenkiintoiselta ja mielelläni lukisin jo heti lisää :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika hätäsen tuntusia osa kuvista, tosin voi olla jotain iphone-laatuakin, mut silti. Suurin osa kuvista kuitenkin mun mielestä hienoja ja erikoisempia ja kirjoitustyyli kohdallaan.

 

Mulla ei tuu nyt mieleen muita aussilan blogeja kuin tämä : http://tuulia-in-australia.blogspot.com.fi . Vaihtarivuodesta kertova blogi, joten tyttö on aika nuori.