Moneltako sunnuntaiaamuna voi imuroida kerrostalossa?
'itse ajattelin, että klo 9. Onko ok? Mulla on aika kovaääninen imuri, en nyt tähän tilapäiseen asuntoon hanki parempaa.
Kommentit (9)
Viereisellä naapurilla on olohuone ja toisella puolella asunto on tyhjillään, siihen kuulemma tulee uusi asukas 1.4, mutta yläpuolen asunto on tietääkseni samanlainen, eli sen verran lisätietoa. Voisko tuosta tyhjän puolen vierestä aloittaa jo aiemmin?
Siis olohuone meidän seinää vasten, ja eteinen.
Ysiltä. Hiljaisuus loppuu jo aiemmin. Meillä lapset herää kuudelta, siinä on jo tarpeeks odottelua ja kohteliaisuutta mielestäni. Saan hiljaiset työt tehtyä ennen sitä.
Kuuluuko muka imuri muihin asuntoihin? En ole kyllä itse koskaan kuullut muiden imurointia vaikka monessa kerrostalossa on tullut asuttua.
Itse imuroin kun siltä tuntuu. Välillä jo klo 8 aamulla.
En usko että kuuluu muihin asuntoihin. Olen joskus imuroinut jo aamuseiskalta kaatuneita muroja yms, ei ole valituksia tullut. Lapset herää ennen kuutta, yritän kyllä pitää hiljaa pari tuntia.
Mieheni nukkuu tuolla nytkin tulpat korvissa :)
[quote author="Vierailija" time="16.03.2014 klo 06:40"]
'itse ajattelin, että klo 9. Onko ok? Mulla on aika kovaääninen imuri, en nyt tähän tilapäiseen asuntoon hanki parempaa.
[/quote]
kirkonmenojen jälkeen.
On ihan ok. Mutta älä kolisuta pattereita. ;-)