Lue keskustelun säännöt.
Miten saa miehen suostuteltua toiseen lapseen jo nyt?
05.02.2014 |
Tiedetään, ikuisuusaihe... mies kyllä haluaa toisen, mutta ei vielä! Minä taas haluaisin heti. Olen 35v ja mies 38v, joten ei tässä olisi aikaa kauheasti odotella. Poikamme on nyt 1v 3kk. En haluaisi lapsille isoa ikäeroa puhumattakaan riskeistä, jotka nousee minun ikäni vuoksi.
Kommentit (2)
Keskustele asiasta miehesi kanssa ja yrittäkää päästä kompromisiin. Teidän pitää kunnioittaa toistenne mielipiteitä ja pohtia paljonko itse pystyy tulemaan vastaan tälläisessä asiassa. Jos yrität pakottaa miehen tekemään asiat sinun tavallasi voi huonolla tuurilla asiasta tulla ongelma tulevalle lapsellesi, kun isä ei olisi vielä valmis ollutkaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
No juttele sille miehellesi. Ei me täällä oikein voida vaikuttaa :)
Onko miehesi sanonut, koska hänen mielestään olisi toisen aika? Voitteko päätyä johonkin kompromissiin, esim. että yritys alkaisi puolen vuoden päästä?