Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Nazar-matkatoimistokokemuksia?

Vierailija
04.02.2014 |

Suunnittelen ensi kesäksi lomamatkaa lapsille teemalla aurinko ja vesi. Onko täällä kellään kokemuksia Nazarin pakettimatkoista verrattuna muihin? Onko jotain, mitä pitäisi huomioida?

 

Tjäreborg, Finnmatkat ja Aurinkomatkat paketteineen on tuttuja eli en hae vertauksia Nazarin ja reppureissauksen välillä vaan nimenomaan valmismatkavertailua.

 

 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

anyone?

Vierailija
2/3 |
04.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä, mutta niiden kohteet näyttää kyllä mahtavilta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivottavasti vielä lueskelet tätä ketjua jossain välissä, eli kokemuksia Nazarin pakettimatkoista verrattuna muihin järjestäjiin.

 

Itse olemme perheemme kanssa olleet kaikilla Nazarin, Finnmatkojen, Aurinkomatkojen ja Tjäreborgin pakettimatkoilla. Eniten kuitenkin Finnmatkojen, ja 3 kertaa Nazarilla.

 

Aloitusviestistäsi ei oikein selvinnyt, että minkälaisia eroavaisuuksia olisit halunnut tietää verrattuna vaikka Finnmatkat ja Nazar? Olemme Nazarilla olleet lähinnä tällä Pegasos hotelli kompleksilla, mutta aikaa on niistä ajoista jo 5-7 vuotta, jolloin kyseisessä hotellissa sai käyttää vapaasti kaikkien kolmen hotellin palveluja, sittemmin se muuttui niin, että on syötävä siinä hotellissa missä asuu. Ja jos vertaan Nazaria järjestäjänä niin meidän mielestä kaikki toimi todella hyvin, toki aiemmin se ei ollut niin suosittu, joten en tiedä onko palvelut jotenkin muuttuneet kasvun myötä, luultavasti ei.

 

Mutta voimme ainakin omien kokemuksiemme perusteella suositella Nazaria, että todellakin aurinko ja vettä piisaa, ja monet hotellit ovatkin lapsille sopivia vesipuistohotelleja. Itse emme enää Nazaria käytä siitä syystä, että lapsemme kasvoivat, ja nyt reissaamme mielummin kaukokohteisiin eikä enää vesipuistoja tarvita. Ja Nazarin kauimmat kohteet ovat juurikin vain Turkkiin asti.

 

Eli suosittelen Nazaria, varmasti löytyy lapsiperheelle jokaiselle jotakin :)