Kellään muulla niin, etta haluaisi kutsun valmiiseen pöytään jouluna, mutta
kukaan ei kutsu? Aina vaan joko omalla porukalla tai muiden kestitsemistä
Kommentit (5)
Mulla kävi tuuri. Tänä vuonna menen valmiiseen jouluun. Kotona en edes tee joulusiivousta tai koristeluita. Pipareita ostin boksillisen ja glögiä lipittelen harva se ilta. Muuta jouluhössötystä en ole harrastanut. Vapauttavaa.
Mä en halua lähteä mihinkään. Kotona ja mielelläni kestitsen. Mä haluan stressitiöntä aikaa ja rauhaa. Sukulaiaissa ravaaminen sais mulla pinnan kiriatymään. Meille ovat kaikki tervetulleita ja omalla painolla asiat silloinkin hoidetaan. Kaipa kaikki ovat olleet tyytyväisiä, kun uudestaan tulevat,
Meillä on siis avoin kutsu voimassa. Ketään en erikseen vuodesta toiseen kutsu ja maanittele tulemaan. Välillä veljeni porukka menee kälyn vanhemmille ja välillä meille. Ilmoittavat vaan, että montako tulistuli
Aina sama täällä \o_. Isä ei vietä joulua, äidin haukkumista en lähde kuuntelemaan ja kaverijouluja ei ole ollut tapana viettää kellään lähipiirissä.
Juuu, enpä ole kuin muutaman kerran päässyt valmiiseen joulupöytään sen jälkeen kun 17v kotoa muutin.
Edellinen kerta oli muistaakseni jouluna 2008..
En sitten kestitse muita minäkään vaan olemme ihan vain oman perheen kesken.
olen ainoa, sekin vielä =(