Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mieheni kuolaa yöllä

Vierailija
16.09.2013 |

tyynyn märäksi. Tyynyt ja tyynyliinat tulevat täyteen rusehtavia läikkiä. Tahrat eivät lähde edes pesussa. Onko kellään tietoa kyseisestä ongelmasta? Millä tahrat saisi pois?  Mietin mahtaisiko asia liittyä hampaiden narskutteluun sillä sitä hän myös tekee. En ole kuullut, että kellään muulla olisi samanlaista ongelmaa. Onko kuinka normaalia?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pääsääntöisesti olen sitä mieltä, että miehesi hoitaa tyynyliinansa itse.

Jos nyt välttämättä haluat olla palvelijana aikuiselle ihmiselle, niin hanki iso kasa paksuja, vitivalkoisia puuvillaisia tai pellavaisia tyynyliinoja ja vaihda tyynyliina joka aamu. Niitä voi olla kaksi päällekkäin ja vain päällimmäinen vaihdetaan päivittäin. Vitivalkoisia luonnonkuituisia siksi, ettei ne mene pilalle kuumassa pesussa eikä valkaisuaineista.

Kuolaaminen öisin on käsittääkseni ihan normaalia, jos nukkuu suu auki. Se taas voi johtua tukkoisesta nenästä, hampaista tai ihan mistä vaan. 

Ennen kaikkea kannattaa hankkia elämä, voi saada vaikka jotain oikeita ongelmia. 

Vierailija
2/2 |
16.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

miehesi tyynyille hankit nämä

http://www.finlayson.fi/projektimyynti/tuote/34794-5149-26/MEDIEXTRA%20SAFE%20tyynynsuojus%2050x60cm

 

Eikö tahrat lähde edes Vanishilla? Tee reklamaatio ja lähetä heille yksi kuolattu tyynyliina =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi neljä