Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä oikea vastaus FB:n kirahvikuvajuttuun?

Vierailija
28.10.2013 |

Silmät? Suu? Ovi?

Vai joku muu.

 

Muutama kaveri on vaihtanut profiilikuvaksi kirahvin, koska on vastannut väärin kysymykseen. Joka siis on jotain tyyliin:

Isäsi ja äitisi tulevat luoksesi yllätysaamiaiselle. Sinulla on heille tarjottavana viiniä, juustoa yms. Minkä avaat ensin?

En viitsi vastata. Olisin vastannut silmät, mutta kai se on väärä vastaus, koska tosi moni sanoo, että se mitä ensin ajatteli vastaukseksi on ihan väärä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Veikkaan että klassisen väsynyt OVI..

Vierailija
2/5 |
28.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

silmät

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suu. Mitä vittua!

Vierailija
4/5 |
28.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="28.10.2013 klo 10:12"]

Suu. Mitä vittua!

[/quote]

Sanot siis tämän ennen kuin avaat silmät? Eiköhän silmät ole oikea vastaus, vaikka en ole tuollaista juttua nähnyt kavereideni sivuilla. Vaikka sanoisitkit noin, varmaan kuitenkin ensin avaat ne silmät.

Vierailija
5/5 |
28.10.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä käyn näköjään tosi hitailla, koska ei tullut mieleenkään mikään silmät tai ovi. Ajattelin vaan siitä listasta, mitä siinä nyt oli viini, juusto jne... En ole vastannut siihen arvoitukseen, mutta teki mieli kirjoittaa, että "Viini. Vaikka olenkin absolutisti saattaisin alkaa jopa naukkailemaan viiniä jos mun vanhemmat ilmestyis meille keskellä yötä. Se olisi niin absurdi tilanne" :D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan yksi