Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Käsi jäi koiran hihnaan puristuksiin kovalla voimalla.

Vierailija
24.07.2013 |

Tilanne se että meidän vanhempi koira ei voi sietää naapurin koiraa syystä että koira on hyvin dominoiva, riitaa haastava ja useasti hyökännyt meidän koiran reviirille kuin yleinen syyttäjä ja haastanut meidän koiran.

Jotenka tästä syystä meidän koira ei voi sietää tätä naapurien koiraa.
Viha vaan kasvoi kun perheeseemme tuli koiranpentu. Myös koiranpentumme päälle kerkesi tämä naapurin koira hyökkäämään ja siitäkös ei meidän koira pitänyt ja antoikin hyvin lennokkaat lähdöt naapurin koiralle.

Noh tämä vaan vahvisti meidän koiran inhoa tätä koiraa kohtaan. 

Äsken siis kesken pissalenkin hyökkäsi täydellä voimalla tämän koiran suuntaan kerkesin just ja just nappaamaan hihnan oten kuten kätenii paremmin sillä seurauksin että oma kämmeneni jäi pahasti puristuksiin, liike oli todwella raju, niinkuin olettaa saattaa kun 40kg painava koira sen tekee. Meidän koira ei ole IKINÄ ennen tehnyt noin ja tästä ei hyvä kyllä seuraa. 

No oli miten oli mikähän käteen olisi voinut tulla. Murtunut tuskin koska kärsii tehdä mutta hyvin puutunut ja aavistuksen tunnoton turvonneesta kohdasta. Ja tässä kun kirjoitan ei kärsi montaa näppäilyä tehdä kun puuduttaa. Meneekö levolla ohi?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
24.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole asiantuntija, mutta vastaan kuitenkin. Satutin sormeni. Se oli kipeä, mutta ei pahannäköinen ja toimi. Ensin puhelimessa antoivat jotain ohjeita, mutta kun tuli puhe, että sormi on vähän tunnoton, sain heti ajan lääkärille. Siinä oli vain pieni murtuma. Mutta en tiedä miksi se tunnottomuus muutti asian niin, että sain sen jääkäriajan heti. Soita terveysneuvontaan. 0910023 jos se on vielä toiminnassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi kolme