Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Dansken verkkopankkin Java - voi luoja mikä systeemi!

Vierailija
18.06.2013 |

No eihän se tietenkään toiminut ja jouduin soittamaan asiakastukeen. Siellä sitten joku, joka ei halunnut paljoa sen enempää ongelmastani kuulla, ryhtyi ajattamaan minulla koneeni eri java-versioita poistavaa ohjelmaa. Siinähän se vartti sitten kului puhelimessa ja asennusohjelman pyöriessä. Ja lopputulos: ei toiminut vieläkään, Jouduttuani sen jälkeen muutaman muun henkilön palloteltavaksi kyse oli lopulta sisällöllisestä virkailijan vahingossa  tekemästä käyttöoikeusrajoituksesta!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen samaa mieltä mutta eikös ne ole siitä muutenkin luopumassa.

http://yle.fi/uutiset/danske_bank_luopuu_javasta_-_verkkopankkiin_uudistuksia/6470709

Vierailija
2/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä kyllä ehdin luopua asiakkuudestani sitä ennen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täytyy kyllä myöntää, että varsinkin Macin käyttäjänä Danske bankin verkkopankin käyttö ollut hitusen hankalaa. Riippuu kai selaimestakin miten toimii. Chromella ei pelitä lainkaan, mutta safarilla sentään vaan tökkii. =/

Vierailija
4/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

mä käytän pankkiani enää vaan kännykässä!!! en saa sitä toimimaan tietokoneella sen javan takia.

Vierailija
5/5 |
18.06.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ei toimi java niin siellähän on se kevyempi versio joka ei sitä vaadi. Tosin sillä ei katso verkkopalkkaa tms mutta laskut saa maksettua.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme yksi