Lue keskustelun säännöt.
Miksi herkkiä taitelijasielua usein luullaan lesboiksi?
26.06.2013 |
Olen itse todella herkkä ihminen ja loukkaannun kyllä helpolla jos joku pitää minua lesbona.Oma tyylini on minun tyylini mutta ei sillä ole tarkoitus ketään iskeä lähinnä ammentaa sieluni maisemaa.Olen eronnut ja nyt voin vapaasti olla sen näköinen kuin tykkään.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Miksi pidät lesboksi luulemista loukkaavana? Mielestäni tuo vasta loukkaava asenne onkin. Itse tiedät mitä olet ja sen pitäisi riittää. Jos haluat luvan olla mitä haluat olla, niin anna toisille lupa ajatella mitä haluavat. Nyt et vaikuta herkältä vaan herkkänahkaiselta ja heikolta, eikä se siis ole kohteliaisuus.
Toisekseen, kyllä heteroksi tiedettyjen naistenkin luullaan usein pukeutuvan vain miesten miellyttäminen mielessään. Miksi luulet olevasi jotenkin poikkeus? Haluatko kenties täältä pientä kehua omaperäisestä taiteellisesta tyylistäsi?