Kilpatanssi
Kuinka nuoret teillä on aloittaneet kilpatanssiharrastuksen?
Paikallisen tanssikoulun nettisivuilla kerrotaan, että nuorimmat on heillä olleet 4-vuotiaita. Mutta tarviiko sen tenavan sit olla jotenkin erityistaitoinen vai kelpaako ihan vaan hirveen innostunut? :D
Meillä tyttö on nyt 4v ja käynyt naperotanssissa vuoden. Ikäisekseen on tosin pienikokoinen (Nyt n.94cm pitkä / 12,5kg). Ei kai se haittaa? Paria ei kai tarvita?
Itse en ole harrastanut kuin kansantanssia aikoinaan, niin ei ole oikein kokemusta... (Kansantanssijoissa oli tosi pieniäkin kyllä...) Tytöllä vaan on enemmän noi tangot ja salsat mieleen :D
Kommentit (3)
Ja jatkan nyt sen verran, että toki tyttö on naperotanssistakin tykännyt, mutta on vähän pettynyt, kun siellä ei tanssita oikeasti, eikä ole prinssiä, jonka kanssa tanssia (joo, ihan totaalisen prinsessahullu tapaus :D) Kotonakaan ei tanssi kovinkaan paljon yksin (ellei nyt sitten telkkarista matki jotakuta), vaan haluaa aina jonkun parikseen ja sit mennään.
up