Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tallinnaan 2 aikuista + 4 lasta

Vierailija
01.12.2012 |

Tarkoitus olisi lähteä keskiviikkona ja tulla lauantaina. Kysymys kuuluukin, mistä ja millainen risteily + hotelli kannattaa tilata. Helsingistä ollaan lähdössä.



Kaikki valmiit netissä myytävät paketit on suunniteltu 2 aik + 2 lasta kokoonpanolle. Mutta kun nuita lapsia on meillä enemmän kuin tuo keskimääräinen ;) Lasten iät 6v-13v

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
01.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä on ollut Old House hostel ja vierastalo Tallinnan vanhassa kaupungissa. Se vaan on niin suosittu ettei hinnat ole enää halvimmasta päästä.

Mutta kun lapset oli pieniä oli tosi kiva selvitä yhdellä 5-6 hengen yhteismajoitukseen tarkoitetulla huoneella ei tarvinnut perheen jakautua ja saatiin kumminkin olla perheen kesken.



Kun ollaan haluttu käyttää edullisia laivayhtiöiden hotellipaketteja niin ollaan varattu ns. kahtena perheenä sama paketti. Minä + 2-3 lasta ja mies + 2 lasta.



Laivayhtiöt eivät ota erityisjärjestely pyyntöjä vastaan, joten varauksen jälkeen olen aina laittanut hotelliin suoraan sähköpostia, millä varauksella tullaan ja onko mitenkään mahdollista saada läheiset hotellihuoneet, aina on onnistunut parhaimmillaan jopa väliovella hotellihuoneet.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla