Miten kukaan kehtaa pukea miestään aviomiespakkauksen vaatteisiin?
Oli niin ysärikuosia kaikki että meillä meni kaikki suoraan kirppikselle. Eikä yhtään puvuntakkia vaikka sellaiselle olisi tarvetta kun ei tuota ukkoa saa millään ostamaan itselleen muita kuin verkkahousuja. Niin siinä pakkauksessa sitten oli kolmetkin harmaat verkkahousut.
Kommentit (2)
kaikki paidat kiristi masun kohdalta eikä sille Petrifunin kravatille ollut mitään käyttöä kun ei ollut mieleistä väriä. Edellisvuoden pakkauksessa olisi ollut sininen. Rahana olisi pitänyt ottaa se pakkaus mutta turha valittaa kun valinta on jo tehty. Onko muuten eroa kirkon ja maistraatin aviomiespakkauksilla. Sen tiedän että kirkon pakkauksissa tulee vihkiraamattu mutta onko muuta eroa? Jos eroaisin kirkosta, tulisiko parempi pakkaus?
Meillä ne muu vaatteet ovat anopin valitsemia, joten ysärikuoseja nekin.
Vaikka toin aviomiehen kotiin jo aikaa sitten, aviomiespakkauksen pahvilaatikko sopii sille vieläkin sängyksi! Tosi kätevä nyt kun suhde on väljähtynyt sellaiseksi, etten tosiaankaan jaksa tissitakiaista sängyssäni öisin.