Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hyvä blogi onnellisuudesta, sen tavoittelemisesta ja löytämisestä?

Vierailija
26.10.2012 |

Tai hyvä kirja aiheesta?



Haluaisin inspiraatiota hyvään elämään. En vihata lunta niin kuin nyt, en kaamosmasennusta, en enää katkeruutta ja vihaa.



Miten te totaali YH:t ja uranaiset olette selvinneet? Minä selviydyn jo kuudetta vuotta. Haluaisin tuntea taas energiaa ja olevani täysin tyytyväinen ja levollinen. Ja uskaltaa jättää ympäriltä ne ystävät, jotka saavat minut voimaan pahoin.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

sillä elämänasenne kohdilla.

Vierailija
2/3 |
27.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sanotko ystäviksi ihmisiä, jotka saavat voimaan pahoin? Energiaimureista kyllä pääsee eroon, et vain lähde heitä tapaamaan ja muutenkin pidät hiljaisuutta suuntaansa. Kannattaa, kokemusta on.



Minua ei muuten insipiroi tyytyväisyyten jonkun itsepullean blogihymistelyn lukeminen, vaan silmien avaaminen maailman todelliseen kurjuuteen. Me, jotka emme ole kokeneet esimerkiksi raiskausta vedenhakumatkalla, myymistä seksiorjaksi pikkutyttönä, naittamista aikuiselle miehelle esiteini-ikäisenä, raiskausta ja kidutusta valtaapitävien toimesta tai perheenjäsenten ruumiinosien kaivelua oman kodin raunioista voinemme olla varsin tyytyväisiä omaan oloomme, eiköstä juu?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä kaksi