Mitä työtä voi tehdä jos huimaa eikä pysy pystyssä?
Monenlaista sairautta löytyy mutta lääkärit eivät kirjoita sairaseläkepapereita joten jotain työtä pitäisi tehdä.
Kommentit (4)
kaikki tarjoavat vaan siivousta yms
kaikki tarjoavat vaan siivousta yms
Toimistoassistentin,s ihteerin, kirjanpitäjän ja muitten vastaavan ko. alaryhmän paikkoja on satoja koko suomessa haettavissanytkin mol:n sivuilla!
tekosyitä tollanen.
Ihmeen laiska saa olla jos todella edes kuvittelee eläkkeelle pääsevänsä huimaamisen takia, kun on kymmenia, varmaan satoja töitä joissa voi ihan vaikka vaan istua.
Mites olis vaikka toimittajaksi keksimään juttuja...
Puhelinmyynti, Suomen Gallup jne. Näitä saattaa voida tehdä jopa kotoa, ainakin ennen Gallupilla pystyi. Jos siis huimauksen takia on vaikeaa päästä liikkumaan työmatkoja.
Sillä alalla työllistyminenkin on aika helppoa.
Eli konttorirotaksi vaan. Ja aina voi ryhtyy kaikenmaailman tutkijaksi tai freelancheriksi, et sä huimauksen takia millekkää saikkueläkkeelle pääse :D