Löytääkö rikkaan miehen, jos on vaan tarpeeksi kaunis?
Olen nuori ja kaunis mutta köyhä. Jos vaikka lähtisi Venäjältä etsimään?
Kommentit (4)
löysin, vaikka en ole mitenkään "kaunis", tavallinen paremminkin. Meikillä ja kampauksella sekä kivoilla vaatteilla tietysti lopputulos paranee.
Tapasin varakkaan mieheni netissä, emmekä vaihtaneet kuvia. Tutustuimme kirjeitse ja mies oli ihastunut minuun korviaan myöten, vaikkei ollut nähnyt minua koskaan. Samoin taisi käydä minullekin. En myöskään tiennyt hänen varakkuudestaan, päinvastoin, luulin hänen tekevän työkseen sitä, mitä hän harrastaa. :)
Naimisissa kolme vuotta. Olisin halunnut avioehdon, ettei kukaan kuvittelisi, että menin rahan takia naimisiin hänen kanssaan, mutta mies ei suostunut.
löysin, vaikka en ole mitenkään "kaunis", tavallinen paremminkin. Meikillä ja kampauksella sekä kivoilla vaatteilla tietysti lopputulos paranee. Tapasin varakkaan mieheni netissä, emmekä vaihtaneet kuvia. Tutustuimme kirjeitse ja mies oli ihastunut minuun korviaan myöten, vaikkei ollut nähnyt minua koskaan. Samoin taisi käydä minullekin. En myöskään tiennyt hänen varakkuudestaan, päinvastoin, luulin hänen tekevän työkseen sitä, mitä hän harrastaa. :) Naimisissa kolme vuotta. Olisin halunnut avioehdon, ettei kukaan kuvittelisi, että menin rahan takia naimisiin hänen kanssaan, mutta mies ei suostunut.
Mieheni on lisäksi hyvin hauskannäköinen, kun sitäkin tuolla peräänkuulutettiin :)
Taitaa olla ihan tuurissaan minkä näköinen nainen pariutuu "rikkaan" miehen kanssa. Ja sama juttu minkä tahansa muun ominaisuuden (kuin rikkaus) kanssa. Useimmat ihmiset kuitenkin etsivät rakkautta, eivätkä jotain pinnallista ominaisuutta.
Toki tietyntyyppiset, tietyissä piireissä pyörivät miehet valitsevat usein ulkonäköpainotteisesti vaimon (jääkiekkoilijat - missit), mutta näitä pariskuntia taitaa yhdistää se, ettei suhteessa välttämättä keskustella syvällisiä, vaan arvostetaan eri asioita. Menestyville kääkiekkoilijoille on faninaisia jonoksi asti ja jääkiekkoilijat valitsevat kauneimmat päältä.
En ollenkaan niele tuota ajatusta, että rikkailla miehillä olisi joku suuri valikoima naisia mistä valita. Ehkä jos kyse on jostain julkkiksesta tms. voi niin ollakin, mutta onko tosiaan jonkun hyvätuloisen, mitättömän näköisen mattimeikäläisen ympärillä lauma naisia jonossa? No, ehkä jos puhutaan jostain nettideittailusta, niin kai niihin rikkaisiin sitten takertuvat useammat kuultuaan että on pätäkkää taskussa.
kyllä niitä suomessakin on. Usein vaan valitettavasti haistavat rahan perässä juoksevat pimatsut, niitä kun on joka sormelle.
Hanki hyvätuloinen ammatti, ja opettele pärjäämään omillasi. Etsi itsellesi tasa-arvoinen kumppani jota rakastat.
Kauneus katoaa, mutta jos elät elämäsi niin että voit kunnioittaa itseäsi, on sinulla jo aika paljon.