Mitä ihmettä exäni haluaa?!
Erottiin muutama kk sitte, ja viimekuussa näinkin hänet kaupungilla uuden naisensa kanssa. Mies tuli juttelemaan naisen kanssa, esitteli meidät ja poristiin siinä hetki. Näyttivät tosi hyvinvoivilta ja exäkin näytti huomattavasti onnellisemmalta kuin minun kanssa. Ei olla oltu yhteyksissä sen jälkeen.
Nyt kuitenkin hän on laittanut minulle 3. viime päivän aikana viestiä. Eka oli luokkaa: "Moikka, mitä kuuluu?",en vastannut. Sen jälkeen tuli illalla viesti "Hyvää yötä :)" johon en vastannut myöskään. Seuraava päivänä tuli "Mitä kuuluu, nähtäskö joku päivä?" En vastannut taaskaan, ja sen jälkeen tuli "aikuinen ihminen, opettelisit käyttäytymään" ja illlala tuli taas "Ota rauhallisesti.. öitä" Äsken sitten tuli viesti "Mitäs sulle?" ja nyt aloin tässä miettimään että mitäköhän tuo herra haluaa. Sitä on turha kysyy hältä suoraan kun hän ei kerro, mutta minusta on todella epäkohteliasta hänen uutta naista kohtaan laittaa mulle viestiä. En ainakaan itse tykkäis jos mieheni tekstaisi exäni kanssa.
Joten arvon mammat, vastaanko vai en ja jos vastaan niin mitä?
Kommentit (6)
"Hyvää kuuluu, kiitos kysymästä ja tässä samalla hyvänyön toivotukset loppuelämäksesi."
Vai olisitko kenties kiinostunut palaamaan yhteen eksäsi kanssa?
"Hyvää kuuluu, kiitos kysymästä ja tässä samalla hyvänyön toivotukset loppuelämäksesi."
Vai olisitko kenties kiinostunut palaamaan yhteen eksäsi kanssa?
En ole kiinnostunut, minua vain kiinnostaa että mitäköhän hän ajaa takaa kun itse jätti minut = tulkitsenko käytöksensä oikein.
saattaapi olla jo vappumaisteissa..
saattaapi olla jo vappumaisteissa..
saattaapi olla jo vappumaisteissa..
Monta päivää putkeen?
"lopeta"