Auttakaa, olenko psykoosissa? Vesi maistuu jotenkin kemialliselta.
Kahdesta eri lasista join ja silti vedessä kemiallinen, vähän metallinen maku, jota ei ollut vielä eilen.
Kommentit (5)
Olin kylässä Espoon Nöykkiössä ja kraanavesi siellä maistui ihan paskalta.
Ja raskaana en varmana ole, seksiä viimeksi vuosi sitten miehen kanssa.
Pitääkö soittaa jonnekin päivystykseen?
käsin vai koneella? Jos sinulla on astianpesukone, saatta olla, että astioihin on jäänyt pasuainejäämiä. Pese muutama lasi huolellisesti käsin ja huuhtele hyvin; auttaako? Meillä vanha astianpesukone reistaili eikä huuhdellut astioita kunnolla-vesi maistui kummalliselta ainakin vieraiden mielestä. Uusi kone pelasti tilanteen!
Vesijohtovedessä voi myös olla joskus "vikaa"; soita vesilaitokselle.
Jonkun jo mainitsema mahdollisuus on, että olet tulossa kipeäksi.
Eiks se oikeasti kuuluisi taloyhtiölle?
Mä kysyin kerran apteekista ja ne antoivat mulle jonkun osoitteen, olisko ollut jonnekin myrkytyskeskukseen, joka liittyi jotenkin Hesan yliopistoon, mut en musta.
Sitten kun otettiin sinne yhteyttä niin juttu ei edennyt ollenkaan. Ei niitä kiinnostanut - se oli tyyliin, älkää häiritkö meitä!
Siis jos vedessä todella olisi jotakin, niin mitä tekisitte ja miten menettelisitte? Siis kukaan ei lähde käsitykseni mukaan tekemään asialle yhtään mitään. Vai hoidinko asiaa jotenki ehkä omituisesti? Käyttäydyinkö ehkä kuin joku mt-potilas vai missä vika?
Olet luuultavasti raskaana tai tulossa kipeäksi.