Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä voisin tehdä yöheräilylleni?

Vierailija
21.02.2012 |

Siis omalleni. Saan kyllä illalla hyvin unen - olen itseasiassa hyvin, hyvin väsynyt jo klo 21-22 aikaan. Herään kuitenkin joka yö noin 3-4 ja valvon siitä sitten parin tuntia etenepäin, kunnes saan unen päästä kiinni siinä vaihessa kun mies jo nousee omiin aamupuuhiinsa ja omakin herätyskello soi kohta (6:45).



Valvoessa kaikki asennot on huonoja, sieltä täältä kolottaa, miehen kuorsaus korvanjuuressa ärsyttää, ja joskus jopa haistelen hajuja, että jossain muka palaa ja sit on pakko kiertää talo tarkistamassa. Päivällä sit väsyttää ja luulen, että kestävä niskajumikin johtuu osin tuosta.



Oon lakannut juomasta kahvia aamupalaa lukuunottamatta, teetäkään en juo enää iltapäivällä. Oon ostanut uuden sijauspatjan ja uudet tyynyt, mut ei auta. Mitä vielä vois tehdä?



Liikuntaa on kieltämättä vähän liian vähän ja meidän perheellä on taipumus syödä illallista aika myöhään (noin klo 20 maissa) mutta ei toisaalta syödä mitään hirveän raskaita ruokia kuitenkaan. Aina kun sanotaan, että älä jää väkisin odottamaan unta vaan lue jotain tms, niin mä en voi lukea, koska mies kiukkuaa jos valot on päällä yöllä, kun ne häiritsee sitä (itse se kyllä lukee, jos herää yöllä, eikä välttämtätä muista edes sammuttaa valoja lopetettuaan).

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
21.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hormonidieetti

Vierailija
2/4 |
21.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en uskalla ryhtyä loppuelämänäni millekään diettile, sillä mulla on nuorena ollut syömishäiriö.



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellä on aina ollut todella vaikeaa nukahtaa. Vaikka olisin kuinka väsynyt, pyörin yleensä sängyssä suunnilleen tunnin-pari. Pari vuotta sitten ostin piikkimaton, ja nukahtamisaika on lyhentynyt parhaimmillaan reiluun viiteen minuuttiin. Makoilen siis matolla sänkyyn mentyäni, ja yleensä nukahdankin siihen. Jossain vaiheessa sitten havahdun, siirrän maton sängyn alle ja jatkan uniani.

Vierailija
4/4 |
21.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Liikaa stressiä. Nukahdan seiskan tai kasin aikaan lapsen kanssa ja nousen jo kolmelta. Tää alkaa rassaamaan jo elämää.Liikuntaa harrastan säännöllisesti.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi kahdeksan