Jessica Reiman
Tänään Hesarissa Jessica Reimanin haastattelu, jossa hän sanoo, että
”KAUNEUSKIRURGIA on suosittu tapa muokata kehoa. Hyvinvointivalmentaja Jessica Reiman, 39, tarjoaa erilaisen keinon oman kropan ehostamiseen.
”Paras tapa hidastaa ikääntymistä eivät ole botoxit tai kasvohoidot, vaan lihaskuntoharjoittelu”, Reiman sanoo.”
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000012359442.html
Jonkinlaista kriittisyyttä toivoisi toimittajalta, jonka täytyy nähdä, että haastateltava ei ole itse kovin luomu. Ja on tekopyhää sanoa näin henkilöltä, jolla on hiustenpidennykset, tekoripset, tekokynnet, huulitäytteet, suihkurusketus, hampaat laitettu ja silikonirinnat. Tämä juttu oli pelkkä yritysmainos!
Sinänsä hyvä valmentaja, itsekin olen ollut hänen valmennuksessa silloin kun Koodi-valmennus oli vielä pienimuotoisempi ja tuntui että on oikeasti Jessican valmennuksessa. Sittemmin Koodi on paisunut niin, että se ensinnäkin tuntuu joltain kultilta ja asiakkaiden kysymyksiin vastailee tiimi joka ei tiedä mitään.