Onko teidän luokan vanhemmilla omaa whatsapp-ryhmää? Oletko itse tällaisessa ryhmässä?
Kommentit (8)
En tiedä onko, eli en ainakaan ole.
No taisi olla, kun luokka oli kielipainotteinen ja tekivät reissun Englantiin. Matkakassan vastuullinen lähinnä laittoi viestiä, että muistakaa sitä tätä ja tuota, millä kerättiin rahaa kassaan. Joku lapsen poissaolojen jälkeen varmisteli läksyjä.
Joo, olen ylemmän keskiluokan whatspp-ryhmässä.
On, olen ja eilen viimeksi joku pyysi kuvaa kirjan läksyalueesta, kun lapsi oli unohtanut kirjan kotiin. Ihan hyödyllinen ryhmä. Ei siellä mitään päivittäisiä kuulumisia vaihdeta.
Whatsap on uskontoni vastainen, joten ei. Ei ole, ei tule, kuten ei muitakaan Meta tuotteita.
Vierailija kirjoitti:
Whatsap on uskontoni vastainen, joten ei. Ei ole, ei tule, kuten ei muitakaan Meta tuotteita.
Ootko joku linux nörtti? Tai oothan sä, mutta kerroppa nyt sitten mitä vikaa Metan tuotteissa on? Kateus siitä että joku niillä rikastui ei käy.
On ja olen. Ryhmää on käytetty satunnaisesti läksyasioiden kyselyyn, opettajan lahjan suunnitteluun ja tapahtumajärjestelyistä keskustelemiseen. Ihan hyödyllistä siis eikä mitenkään rasittavaa, kun viestit siellä on ihan satunnaisia ja tapahtumien ympärille keskittyviä.