Gordon Ramsey
Käsittämätöntä että tollaista ohjelmaa näytetään, täyttä kusetusta. En muista koska olisin nähnyt niin huonoa näyttelemistä kuin nämä ravintola henkilökunnat tossa ohjelmassa. Aloin katsomaan sarjaa pari päivää sitten ja täyttä kuraa, surkein näyttelijä on Gordon itse. Ja olen käynyt hänen Lontoon ravintolassa ja jäi sapuska syömättä kun oli niin karmean makuista, tilasin kalaa (lohta) ja se maistui palaneelle pihville. On siinä "huippu"ravintoloitsija. No niinhän se on että "tosi"teevee ohjelmissa on vähemmän totta kuin rehellisesti käsikirjoitetuissa ohjelmissa, joita "tosi"teevee ohjelmatkin on vaikka muuta väittävät, eli kusettavat.
Kommentit (5)
Noi kaikki ns. "tosi"teevee ohjelmat on täyttä kusetusta, täysin käsikirjoitettuja, huutokauppakesarikin on täysin käsikirjoitettu, ne kaupat on tehty ennen kuvauksia ja kun niitä kuvataan niin siinä kaikki näyttelevät, ja kaupat, eli kusetukset on jo tehty ja sitten näytellään kuin olisi oikea tilanne.
Joo, uusin kausi, eli kausi 10? Jakso kaksi, aivan naurettavaa ylinäyttelemistä ja muutenkin täyttä sontaa, miten kukaan voi kuvitella että tollainen olisi uskottavaa käytöstä keneltäkään miten ravintolan henkilökunta käyttäytyy. Ja sitten lopuksi, kaikki on hyvin ja onnelliset ihmiset jatkaa yhdessä töitä, mikä yllätys, kyllä Gordon on niin "sateen" tekijä että kaikki menee hyvin kun hän tekee jotain.
Kuka on Gordon Ramsey? Tiedän kyllä tämän kokin: Gordon Ramsay.
Vierailija kirjoitti:
Kuka on Gordon Ramsey? Tiedän kyllä tämän kokin: Gordon Ramsay.
Sitä minäkin!
Ketä se on?!