Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muita jotka ei tykkää kilpailla missään asiassa?

Vierailija
30.07.2026 |

Tykkään kuntoilla ja liikkua, mutta en tykkää kilpailla, en urheilussa enkä missään muussakaan.  Joskus olen huvikseni ottanut osaa johonkin kisaan ja sijoitus on ollut yhdentekevä. Lapsena osallistuin - tai paremminkin minut ilmoitettiin - joihinkin yleisurheilukisoihin ja oli ihan kivaa juosta ja heitellä keihästä mutta tulokset olivat mulle aika yhdentekeviä. Myös johonkin kirjoituskilpailuun opettaja ilmoitti joskus, vaikka en olisi halunnut, mutta ujona en sanonut ei. En ole hyvä kirjoittaja, mutta taisin tuosta jonkun palkinnon saada, sijoitusta en edes muista. 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole koskaan ollut kilpailuhenkinen,  Ne kilpailee ketkä ovat. Ei kai sen kummempaa. Aina joku voittaa ja joku häviää.   Näin se menee.

Vierailija
2/3 |
30.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä se varmaan on ihan kivaa osallistua, mutta ei aina tarvii olla voitonkiilto silmissä!

 

Muistan aina kun koululla oli hiihtoa, oli sellanen maahanmuuttajapoika, mistä lie, ihastui hiihtämiseen!

Kiersi ja kiersi hiihtolatua onnesta soikeana, ekaa kertaa sukset jalassa ja ladulla! Että naama loisti kun vihdoin lopetti, oli aivan naatti! Vaan se hymy, joo, hänestä paistoi onnistumisen ilo!

Oli kiva katsoa, hyvä tyyli, ihan kuin olis syntynyt sukset jalassa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kilpailu on niille jotka ei voittanu. Voittajan ei tartte kilpailla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän yksi