Otetaanko asiakaspalvelutöihin mieluiten kaikkein kauneimmat nuoret naiset?
Olin lomanvietossa toisella paikkakunnalla, kävin siellä kaupassa. Kassalla oli niin nätti nuori nainen, että voittaa ulkonäössä kaikki tämän vuoden missiehdokkaat. Jäätelökioskeissa on kesäisin usein töissä vieläkin nätimpiä.
Onko asiakaspalvelutyöhön aivan valtavan isona plussana se, jos hakija on tosi nätti (nuori) nainen?
Kommentit (6)
Voi kuule. Olen 61v, ja olisin ihan valmis jättämään työt ja antamaan tämän paikkani nuoremmalle. Mitäs ap luulet, olenko enää kaunis ja nuori? Mutta ei, kun pitää tehdä töitä 65v asti, vaikka en enää viitsi enkä jaksaisi.
Tietenkin! Jos ymmärrät vaihtoehtoiskustannuksen käsitteen, ymmärrät tämänkin.
Ja sitten nainen saa potkut kun ei annakaan setämiehelle. Setämies tekee valituksen kun ei irronnut seksiä ja näin nuori nainen saa potkut koeajalla. Työttömyys on kuulema oma syy. Mitäs on niin laiska.
Kukapa haluaisi ostaa jäätelöä rumalta.
Vierailija kirjoitti:
Kukapa haluaisi ostaa jäätelöä rumalta.
Sellainen joka menee sinne kiskalle alun perinkin että haluaa jätskiä. Sama se minulle baarissakin on, laskeeko kaljan se vanha omistaja vai nuori harjoittelija.
Otetaan. Jotta saadaan varakkaat setämiehet asioimaan.