Samaan aikaan
Työkyvytön ja työkykyinen? Siis lääkärintod mukaan.
Ja kun yritin selittää lääkärille, että työtäni ei voi muokata niin, että olisin jossain toimistossa tai asiakkaita olisi puolet vähemmän niin ei kuunnellut.
Valvonut tämän yön ja miettinyt mitäs nyt. Jankutti myös työterv.lääkäristä, hän työterv yleislääkäri, selitin että saanut "eioota" aikojen puolesta.
Kommentit (3)
Järkyttävä olo, kävin tästä asiasta lääkärillä jo viimeviikolla (ei sovellu tuunattavaan työhön oli lääkärin teksti silloin) ja hän pyysi varaamaan uuden ajan tarvittaessa, hänelle ei ollut aikoja joten tämä toinen lääkäri sitten ja lopputulos tässä.
Siis miten lääkäri ei yhtään kuule eikä kuuntele, sanoin hänelle vielä kun hän jankkasi, että kuuntele minua, miten sinä luulet työni ja työpaikkani tietäen, että olisi toimisto mihin mennä tai ei olisi asiakkaita? Ei vaikutusta. Nyt sitten pitäisi kerätä voimia käydä asia läpi pomon kanssa ja miten hän suhtautuu.
Ap
Mitä siis lääkärin olisi pitänyt tehdä, mitä olit hakemassa ? Ihan vaan palkallista sairaslomaa ?
Pitäisi tutkia lääkärin taustat. Onko kytköksiä kokoomukseen? Kokoomuslaisilla kun on sanonta, että työ on parasta sosiaaliturvaa, vaikka ihminen olisi toinen jalka haudassa.
Eihän heitä oikeasti kiinnosta, se oletko työkykyinen. Kunhan palkkiot ja bonukset tulevat verottomasti tilille.