Työpaikkailmoitus poistettu yhdeltä alustalta?
Kyseessä kunnan työpaikka. Ilmoitus löytyy kuntarekrystä edelleen (hakuaika kuun loppuun) , mutta muista alustoista esim duunitori ilmoitus on tänään poistettu saatesanoin, "pahoittelut haku tähän tehtävään on päättynyt". Onkohan työpaikka siis täytetty ja nyt se roikkuu määräajan kuntarekryssä? Hain muutama päivä sitten. Olin aivan varma, että haastatteluun pääsisin, mutta nyt vaikuttaa joku palkattiin jo. Pitäisikö soittaa ja kysyä rekryn tilannetta?
Kommentit (5)
Jos ovat saaneet jo tarpeeksi hakemuksia 🤔
Huvipuistohullu kirjoitti:
Jos ovat saaneet jo tarpeeksi hakemuksia 🤔
Tätä mietin myös, että siksi sulkivat yhden hakukanavan pois jo. Itse hain kaksi päivää siitä kun ilmoitus oli laitettu. Välissä oli viikonloppu ja ilmoitus poistui sitten eilen. Luulisi tosin ettei hirveää hakemustulvaa ole muutaman tuhannen asukkaan paikkakunnan työhön, joten mietin oliko heillä omasta takaa jo työntekijä kuitenkin.. Ap
Laitraneet vahingossa väärän päivän sinne
Sinähän hait jo sitä paikkaa, et tee sillä ilmoituksella enää yhtään mitään. Nyt vai kiltisti odottelet valitaanko sut vai ei.
Up