Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

lomautus

Vierailija
19.12.2011 |

Olen ollut lomautettuna töiden vähyyden vuoksi ravintolassa viikon, tänä aikana minut on soitettu töihin kerran pariksi tunniksi, menin, taas joku on sairastunut, ja pitäisi mennä pariksi tunniksi töihin paikkaan, josta minut on lomautettu, onko tämä oikein ?



Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

muttei kesken lomautuksen paikkaan, josta on lomautettu voi mennä töihin, ilman että lomautusta purkaaa.....

Vierailija
2/4 |
19.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja muutenkaan ei lomautuksen aikana tarvitse ottaa töitä vastaan jos ei halua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

olisit tyytyväinen,kun on töitä

Vierailija
4/4 |
19.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

parempi ilman, tai jos viikon palkka on 3 tunnin työ rupeama käteen jää n 20 e, revi siitä eikä muuta tuloa, kyllä pistää valittamaan, ihan sen takia, kun 3tuntia tekee hyvää hyvyttää, olisko pimeänä parempi.



Niin onhan kiva kun on työ, mutta ilman palkkaa, ei moni tee. Sosiaali etuuksia ei saa, kuin ensi vuonna, pitääkö nälkään kuolla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi yhdeksän