Kävin jo kaupassa.
Toimeentulotuki tuli 70 euroa. Nyt voisikin 4 päivää makoilla kotona taas koska ei tässä nyt kauheasti jaksa tehdä mitään.
Kommentit (10)
Koska on ruhtinaalliset tuet niin pärjää hyvin. Just täytin työnhauvelvollisuuteni hakemalla raksatöitä. Tarviis vaan olla työturvallisuuskortti eikä mulla ole.
Kyllä muut kuolleet on kateellisia, kun aikoinaan pääset hautausmaalle. Olet pötköttelyn erikoisammattilainen.
Itse menen kalaan huomenna. On jotain tekemistä. Bensa on vaan kallista nyt ettei voi kalaan mennä joka päivä eikä veneellä voi sen takia ajella. Muuten kävisin useammin kalassa. Yks kalareissu maksaa 4 euroa, sen verran menee bensaa veneellä.
Vierailija kirjoitti:
Mitä muita tuloja saat?
Pumppaan kaikki mahdolliset tuet yhteiskunnalta.
Sain työmarkkinatukea mutta niistä meni vuokraan osa ja lääkärin laskuun 350 euroa. Ei jäänyt oikein pelivaraa joten satasella pitää pärjätä toukokuu. T: ap
Vierailija kirjoitti:
Sain työmarkkinatukea mutta niistä meni vuokraan osa ja lääkärin laskuun 350 euroa. Ei jäänyt oikein pelivaraa joten satasella pitää pärjätä toukokuu. T: ap
Ensivaaleissa tiedämme ketä emme äänestä. EI ÄÄNIÄ KOKOOMUKSELLE. Sairasta kuinka entisessä sivistysvaltiossa ihmisten pitää nähdä nälkää.
Olin ennen töissä koska oli suojaosuus. Ei voi enää tehdä pikkuhommiakaan. Mulla oli selkä kipee täs vähän aikaa sitten ja piti mennä lääkäriin joten siitä tuli lasku. Harmittaa ku selkää vaan alko satuu etten päässyt kunnolla edes sänkystä ylös. T: ap
Kiva