Taas vappu ohitse, miks kaikki juhlat on näin lyhyitä?!?!
Joulu, uusvuos, juhannus, vappu …..
Yks ilta kivaa bileissä tai baarissa ja sit aamulla karsee darra ja heseä tai pitsa kotiin jos nyt ees pystyy syödä.
Kommentit (14)
Tänäänhän se vappu vasta on. Me lähdetään torille
Koko elämä on yhtä juhlaa. Selvinpäin ilman darroja luonnollisesti.
Tänään vasta juhlitaankin
Shamppanjaa ja wappulounas
Vappu oli aamukahdeksalta? Onhan tässä tätä päivää vielä!
Nythän se vasta alkoi. Hellettä pukkaa. 🌞
Lyhyitä? Vielä on kaksi päivää aikaa ryypätä, tai kolme, jos haluaa olla humalassa sunnuntai-iltanakin.
Kummallinen kansa, kun viettää kaikkia juhlia sen aattona. Joulua, vappua ja juhannusta.
Ohi? Klo on 8 vappuaamuna. Eihän tässä ole vielä edes päästy liikenteeseen. Klo 11 pitäisi olla paikallisess vapputiehassa ja sitten mennään keskustaan katsomaa teekkarikastetta.
Vierailija kirjoitti:
Teekkareilla vappu kestää 3kk ainakin täällä Lappeenrannassa
Juuri näin, haalaribileet aloitettiin jo pääsiäisenä ja juhannukseen asti ainakin jatketaan.
Voishan sitä juhlia vappuakin jos olisi rahaa. No, käyn varmaan kaupasta parit munkkirinkelit ja pullon limua. Sima on liian kallista.
Eilen oli vappuaatto ja nyt on vapunpäivä. Aika kehnoa elämystuottamista, jos ei osaa ottaa iloa irti useammasta vapaapäistä ja pitkittää juhlintaa. Toista se oli minun nuoruudessani, eikä todellakaan kitsasteltu vapun juhlinnassa vain yhden päivän ajan. Korjaussarjaa ja taas jatkettiin. Mihin on nuorempi sukupolvi ajautunutkaan!
Teekkareilla vappu kestää 3kk ainakin täällä Lappeenrannassa