Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muita 35+ esikoisesta syksylle 2011 haaveilevia?

Vierailija
30.10.2011 |

Heippa, olis kiva jakaa kokemuksia eri puolilla asuviin ekaa lasta "kuumeilevien" 35+ kanssa (70-luvun alkupuolella kuten itse, tai puolivälin maissa synt, ikä tietenkin vain suuntaa-antava);

Nimenomaan esikoista toivoviin, ei tietenkään haittaa jos miehen kautta lapsia, meillä uusperheeksi asettui vain miehen koira:)

Koen iltatähdestä haaveilevien kokemusmaailman & elämäntilanteen täysin erilaisena. Itse elänyt pääosin helsinkiläistä sinkkuelämää ennen miestä.



Ei väliä koulutustaustalla (itse olen akateeminen, mutta viihdyn hyvin kaikenlaisten kanssa. 2 vuotta sitten vasta sopivan isän lapselle löytänyt suurperheestä jo 12-vuotiaasta haaveillut). Toivoisin ainakin 3 lasta ja pitäis tosiaan ryhtyä tositoimiin! Viime kierrosta aloitin yrittämisen (mutta touhuilut jäivät yhteen alkukierron yritykseen reissun vuoksi). Nyt sitten tositoimiin, greippimehuineen kaikkineen..

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
30.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin..ja se dementia vaivaa tällä iällä.. Syksylle 2012 esikoista haaveilevia täällä kuulutellaan, hehe..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi kaksi