Vihaan Wilmaa
Olen 9-luokkal villin lapsen äiti ja olen traumatisoitunut wilmasta. Päivittäiset merkinnät on liikaa. Pitääkö sieltä koulusta lähes realiaikaisesti laittaa niitä merkintöjä. Ja pitääkö jokainen opiskeluv puuttuu, 5min myöhässä jne sinne laittaa. En pysty enää katsomaan wilmaa ahdistumatta. Teemme kotona kaikkemme että kaikki menisi hyvin, ja nämä jatkuvat merkinnät ahdistaa todella paljon.
Kommentit (5)
Älä lue koko wilmaa enää. Koulua on kuukausi jäljellä. Katso pelkät tiedotteet, jos tulee infoa liittyen vaikka kevätjuhlaan tai johonkin poikkeusohjelmaan viimeisinä viikkoina. Sitten se on ohi.
Vierailija kirjoitti:
Osta pennulle A5 vihko ja kirjoita siihen "Reissuvihko". Sitten ilmoitat kouluun että määrittelit uuden tiedonvälitysstandardin jota koulun tulee käyttää.
Pennut repii vihkot...rakeilla ja kateilla on nääs pentuja.
On siellä opettajilla aikaa kirjata....
Mahtavat ja parhaat opet laittaa hyviä ja kannustavia asioita ja sitte on nämä o p e t t a j a t.....
Totta Wilman vikahan se on, jos pentus perseilee, etkä sä osaa kasvattaa lastas. :D
Osta pennulle A5 vihko ja kirjoita siihen "Reissuvihko". Sitten ilmoitat kouluun että määrittelit uuden tiedonvälitysstandardin jota koulun tulee käyttää.