Haluaisiko joku pitkäaikaistyötön vaihtaa osia kanssani?
Palkka 4150€/kk. Etätöitä pari/kolmepäivää viikossa ja loput toimistolla tilanteen vaatiessa.
Työ on suunnittelua ja sitten laitteen rakentamista.
Haluaisin jo siirtyä loikoilemaan kun ikää ja säästöjä on kertynyt mukavasti.
M44/Tampere
Kommentit (10)
No senkus irtisanoudut, ei ole vaikeaa. Ei kukaan palkkaa pitkäaikaistyötöntä. Sun tilalle otetaan joku työpaikan vaihtaja.
En, koska arvostan vapaa-aikaa. Rahaa en juurikaan tarvitse.
Vierailija kirjoitti:
En vaihtaisi elämää kerrostaloluukkuun, eikä palkkasi ole kovin kummoinen.
Omassa talossa asun.
Työssä on lisäksi autoetu, uusi puhelin ja läppäri kahden vuoden välein, 650€ hammaslääkäri/vuosi, 5vk kesäloma ja 7 päivän talviloma, ei leimauksia tai työseurantaa.
En minä ainakaan kiitos. Täällä mökillä on mukavampaa kuin jossain toimistossa. Tein töitä jo 20 vuotta ja se riittää. Nykyään työn saaminen tehty vaikeaksi koska ulkomailta tulee parempaa väkeä. Olin telakalla turussa vähän aikaa v 2024. Annettiin ymmärtää että töitä on pitkään mutta sain olla vain puoli vuotta.
Tuolla palkalla ja "eduilla".. pidä tunkkisi. Luulitko että joku ajattelee sulla olevan hyväkin palkka jne.? 🥀
On tuo hyvä palkka duunarille mutta sinäkin olet vain orja muiden hommissa.
Ei kiitos, tuollainen työ kuulostaa tylsältä.
Ei kyllä houkuta yhtään. Jos olisi vain suunnittelua niin mikäs siinä, mutta että pitäisi vaivautua vielä kasaamaan tuotteita. Ei kiitos pärjään näinkin ihan hyvin.
Et sinä pärjäisi näillä rahoilla näiden vaivojen ja virastojen kiusaamisten kanssa.
En vaihtaisi elämää kerrostaloluukkuun, eikä palkkasi ole kovin kummoinen.