Miksiköhän alan heti kritisoida ihastustani ja arvostella kiireestä kantapäähän, jos saan yhtään vastakaikua?
Vaikka olisin ollut kuinka kiinnostunut ihmisestä, heti kun tämä osoittaa kiinnostustaan minua kohtaan, näen risat sukat, löpöttävät housut, tahrat takissa ja ylikasvaneen hiusmallin, puhumattakaan luonteen heikkouksista.
Mikä vika minussa on?
Kommentit (10)
Pelkäät suhteita ja tunteitasi, joten alat keksiä tekosyitä, että juttu lopahtaisi heti alkuunsa.
Olet ylimielinen ja kuvittelet olevasi parempi.
Vierailija kirjoitti:
Luonnevika.
Ei välttämättä. Saattaa olla turvallisempaa ihastua tavoittamattomaan. Tiedostamaton defenssi siis.
Olet tarkka ulkonäöstä, etsi joku joka on samanlainen eli tarkka ulkonäöstä siisteydestä tms. Ei ehkä tuolla luonteella kannata yrittää mitään sellaisen kanssa, joka ottaa ulkonäkö asiat rennommin. Toinen kokee, että nalkutat ja että sun luonteen vika on liika nipotus ja sinä et tykkää risaisuudesta. Tulet ehkä onnellisemmaksi toisen siistin ihmisen kanssa?
Se kysymyssana on miksihän. Miksiköhän on epäkieltä.
Vierailija kirjoitti:
Se kysymyssana on miksihän. Miksiköhän on epäkieltä.
Kiitos palautteesta, palaan asiaan.
Olet suomalainen nainen, jolle on äärimmäisen vaikeaa ajatella ja puhua positiivisesti. Olen kyllä saanut kuulla kehuja, mutta vasta sitten, kun tapasin vaimoni hänen kotimaassaan usean kuukauden videokeskustelujen jälkeen ja sain sekä häneltä, hänen naiskavereiltaan ja anopilta kehuja, se tuntui todella todella hyvältä.
Olet nirso.