Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minua jotenkin säälittää: Yksi ihminen suree sitä että hänen kirjoituksensa ei päässyt fb-puskaradioon

Vierailija
17.04.2026 |

Hän on ilmaissut loukkaantumisensa tuosta estosta muutamilla muilla paikkakunnan fb-ryhmiin kirjoittamillaan julkaisuilla.

 

Minun mielestäni sillä ettei hänen tekstinsä päässyt, teksti on kyllä ihan asiallinen ja hyvä, sinne tiettyyn puskaradio-ryhmään, ei ole siinä mielessä mitään merkitystä, sillä kun olen sen julkisen puskaradion tekstejä ja niihin tulleita kommentteja joskus käynyt lueskelemassa, niin siinä ryhmässä oleilee sellaista sakkia, että ei kannata surra, jos ei joku asiateksti pääse heille julki!

 

Sen ryhmän kommenteissa yritetään olla hyvinkin kaikenlaisista seikoista perillä olevia, vaikkei oikeasti tiedetä yhtään mitään. Siellä julkaistaan tekstejä ja kuvia, jotka ovat täyttä puppua. 

 

Ei pidä surra, jos tuohon ryhmään ei tekstiään saa!

Kylän sekopäitten kokoontumispaikka!

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kuusi