Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miehetkin voisi olla avoimempia pituuserotoiveista

Vierailija
16.04.2026 |

Olen n 170cm ja eksä oli 10cm pidempi. Vuosien varrella selvisi että piti minua liian pitkänä, tms.

 

Itseäni viehättäisi sellainen vähän itseäni pidempi mies, paljon pidemmistä en niin perusta vaikka ei se mikään ongelma ole jos muuten toimii. Mutta millä sitten kaivaa ennen vuosien yhdessäoloa sen tiedon siitä tyypistä että en ollutkaan niin viehättävä hänestä..

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
16.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

venäläisten peniksen ovat keskimäärin 13,21 senttiä pitkiä [1]. venäläisen miehen keskipituus on 167 senttimetriä [2].

Lähteet

[1] https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000000545757.html

[2] https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/72f2f79c-7079-4430-b250-7645ee48252e

Vierailija
2/6 |
16.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomalaiset naiset ovat THL:n mukaan keskimäärin 163,2 senttimetriä pitkiä. Miesten keskipituus Suomessa on 177,5 senttiä.

Julkaistu: 29.6.2024

 

https://www.is.fi/menaiset/vapaalla/art-2000010523598.html

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
16.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pituus ei ole merkittävä kriteeri.

Itse olen 178cm miehenä käynyt treffeillä niin 183cm naisten kanssa kuin 155cm naisten kanssa.

Naisen vartalo on mulle paljon tärkeämpi.

Jos nainen ei ole hoikka tai treenattu niin hänellä ei ole mitään mahdollisuuksia treffeihin.

Vierailija
4/6 |
16.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleensä vuosien jälkeen tuollaiset asiat ei kiinnosta enää yhtään. Toki jos alkaa muuten olla kyllästynyt suhteeseen, niin sitten voi kaivaa kaikki tuollaisetkin jutut kuten "no oli se liian pitkäkin, ei oikein mun tyyppiä". Mutta yleensä niillä ei ole enää pitkässä suhteessa mitään merkitystä, jos menee hyvin. Eikä se jos esim. riidan tai kylmän kauden jälkeen kritisoi pituutta jotenkin tarkoita, että se on kaikki vuodet siinä miettinyt, että ei tuo oikein viehättävä ole kun on noin pitkäkin, se vaan on sen hetken negatiivisen mielialan ilmaus.

Vierailija
5/6 |
16.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Mutta millä sitten kaivaa ennen vuosien yhdessäoloa sen tiedon siitä tyypistä että en ollutkaan niin viehättävä hänestä.."

 

Et voi kaivaa sitä, koska todennäköisesti silloin alussa OLIT hänestä aidosti viehättävä. Sitten vaan kun suhde alkaa olla huonompi, kuten tässä ilmeisesti kävi kun kyse on eksästä, niin ihminen usein alkaa etsiä kaikkia perusteluja sille miksi suhde olisi syytä lopettaa. On helpompi repäistä itsensä irti tai päästä yli erosurusta, kun vakuuttelee itselleen ,että ei se oikein kovin viehättäväkään ollut, varmasti löydän paremman.

Vierailija
6/6 |
16.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikä koske vain edes pituutta. Joillain miehillä on kummallinen tapa olla mielestään epäviehättävien naistenkin kanssa, koska se on ilmeisesti jonkun aikaa parempaa kuin ettei olisi ketään. Itse päädyin kerran tällaisen kanssa yhteen. Hän vaikutti ihastuneelta, seksi oli hyvää ja kuumaa... Mutta aika pian alkoi sanoa asioita, jotka mun ulkonäössä on vikana. Hän ei oikeastaan tykkää tyyppisistäni kurvikkaista naisista, vaan tykkäisi hoikasta ja sporttisesta kropasta. Isot rinnat on hänelle turn-off (mulla on isot rinnat). Pitäisi leikkauttaa nenä eri malliseksi ja tehdä rasvaimu poskiin. Eli hän ei tykännyt mun ulkonäössä oikein mistään, mutta ilmeisesti "pillu se on hiirelläkin" ajatuksella siinä oli kuitenkin. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi yhdeksän