Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi miehillä on sama äänioikeus vaikka saavutukset jää vaatimattomiksi, äly ja näkemys ei riitä ja tietokaan ei jää päähän ?

Vierailija
12.04.2026 |

Ovat helposti johdateltavia ja velvollisuuksiakin on vähemmän, kuten Ukrainastakin näkyy. Kuitenkin jos jotain tapahtuu niin naiset joutuu kaiken korjaamaan.

Maksavat tuskin mitään veroja koska julkisen puolen verot menee vaan taskusta toiseen. Eivät perusta yrityksiä jotka työllistävät ihmisiä jotka nekin sitten maksaa veroja.

Niin Ukrainan kuin Gazankin sodat kuin Syyrian kansannousukin todistavat miten matriarkaatti on asioiden luontainen järjestys koska aina kun asiat luisuvat väkivaltaan, on se valta, voima ja kunnia iankaikkisesti amen aina juuri naisten käsissä ja se nykyihmiseltä pakkaa unohtumaan.

Lisäksi miehet on mieleltään epävakaita. Varsinkin vasemmalla.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla