Huoh, miksi miehet keksimällä keksii turhaa tekemistä?
Rakas mieheni sai taas kerran idean että pitää lähtä lomareissuun jonnekin ja käydä vaeltamassa siellä. Eikö kerrankin voisi olla lomaa kotona? Olisi rennompaa, saisi nauttia oman pihan antimista ja käyttää niitä kalliita terassikalusteita ja grilliäkin. Olisi myös paljon halvempaa. Välillä tuntuu että miehet haluavat tahallaan tehdä puolisoidensa elämästä haastavampaa kuin olisi tarve.
Kommentit (11)
Meillä mies haluaa aina hotellilomalle ja otetaan rennosti. Syödään, käydään ehkä kylpylässä, pötkötellään hotellihuoneessa ja käydään parissa museossa. Kelpaa!
Siis kun miehesi kanssa arvostatte eri asioita, se tekee hänen ideoistaan turhia?
Jos koet lomamatkan raskaana, oletko miettinyt kuka teillä joutuu järjestämään kaiken pakkaamista myöten, ja onko perheessä joku joka joutuu siellä lomakohteessakin palvelijan rooliin? Jos se olet sinä niin se selittää paljon. Silloin kannattaa sanoa suoraan miehelle että olet väsynyt kaiken järjestämiseen ja haluaisit kerrankin lomailla. Jos mies ei suostu vastuun jakamiseen niin terassikalusteet joutaa jakoon.
Jää kotiin ja anna miehen mennä reissuun.
Kyllä sulla onkin elämässä vaikeaa. Nyyh. Ihan itku tulee.
Laihialla tuli riita lomamatkasta kun kumpikaan ei suostunut matkustamaan laukussa. Se oli täysin mahdoton ajatus että molemmille ostetaan lentoliput. Laihialaiset tunnistaa helposti missä tahansa. Niiden ensimmäinen kysymys on aina kuinka PALJON se maksaa?
Vaihtakaa miehiä päikseen tämän kanssa:
https://www.vauva.fi/keskustelu/6474408/onko-teilla-mies-joka-periaatte…
Haha luulet olevasi hauska. Ei miehet halua reissuille, se on maanisten naisten juttu.
Akka vaan makaa sohvalla kun mies raataa arjen eteen. Tätähän se aina on. Anna ap miehellesi edes hetki lomaa.
Ootko koskaan ees tehny ruokaa hänelle? Saati pessyt pyykki, imuroinut tai mitään muuta kuin ollut valittaja?
Kauan eläköön sinkkuelämä 😎